Тривають реформи у державному управлінні. Якими темпами вони йдуть? Коли матимемо орієнтовану на громадян професійну державну службу? Про це — наша розмова із заступником начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях, магістром державного управління Володимиром Бражевським.

— Володимире Миколайовичу, з травня 2016 року сфера державної служби переживає справжню революцію, зокрема, після набрання чинності новим Законом України «Про державну службу». Чого чекати громадянам?

— Ключовим принципом за новим законодавством є розмежування політичних та адміністративних посад на державній службі. Передбачений прозорий конкурсний відбір. Єдиним критерієм оцінювання роботи держслужбовців буде професіоналізм, а єдиним способом просування по службі — конкурс. У чиновника з’явиться реальна можливість планувати свою кар’єру.
Безумовним кроком вперед є запровадження відкритих конкурсів на всі посади державної служби. Власне, це нова філософія вступу на державну службу, оскільки оцінюються і вимірюються, передусім, особистісні компетенції кандидата на посаду.

Мало про це говориться, але Закон містить цікаву норму, яка, до речі, реалізована в Україні вперше. Я маю на увазі запровадження публічних звітів керівників органів влади. Такі звіти на початок цього року відбулися практично в усіх місцевих державних адміністраціях.

Наступний крок — створення ефективних та дієвих служб управління персоналом. Служби управління персоналом — не просто структурні підрозділи державних органів. На відміну від відділів кадрів вони мають стати осередками професіоналізації державної служби.

Сформовано ефективну систему захисту прав та інтересів державних службовців. По суті це двоступенева система апеляції та досудового оскарження, яка довела реальну можливість отримати захист своїх інтересів.
Оптимізовано і систему професійного навчання державних службовців.

У результаті впровадження нового Закону вибудовується деполітизована, стабільна та професійна служба, зорієнтована на громадян для виконання завдань в інтересах держави. Державна служба стає прозорою та підконтрольною громадянському суспільству.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 01 вересня 2017

Додати коментар

Захисний код
Оновити