Фото з сайту ОВА.
Фото з сайту ОВА.

 

Спочатку представник уряду разом із заступником начальника Житомирської ОВА Віктором Градівським детально ознайомились із умовами проживання та побуту дітей із багатодітної родини Дубровців із с. Копища Олевської громади Коростенського району.

Діти саме з цієї родини привернули увагу урядовиці тому, що 7 грудня нинішнього року по дорозі із Сущан у напрямку Копища, рухаючись автомобілем «Форд Транзит», загинули їхні батьки — 38-річний господар і його 32-річна дружина. Як поінформували у Нацполіції в області, на певному відрізку їхнє авто опинилось на узбіччі, де автомобіль, очевидно, підірвався на міні.

У результаті цієї трагедії сиротами залишились восьмеро неповнолітніх діток. Найстаршому хлопчику — 13 років, найменшій дівчинці виповнилось лише два місяці.
Заяву на опікунство над цими дітьми-сиротами подав їхній рідний 24-річний дядько, військовий. З першого ж дня після трагедії долею дітей опікуються соціальні служби Житомирської обласної військової адміністрації.

— Під час війни трапляється, на жаль, багато трагедій. Але так влаштоване життя, що потрібно йти далі. Завдяки от такому молодому хлопцю, котрий взяв на себе усю відповідальність за життя і здоров’я вісьмох діток. А наше з вами завдання — зробити так, щоб такий хлопець знав, що він не сам, — зауважила Ірина Верещук.

У гості до цієї родини, як годиться, прибули не з порожніми руками. Спільно з Мінреінтеграції та міжнародними організаціями, зокрема ЮНІСЕФ, дітям передали потрібні для навчання ноутбуки та освітнє приладдя. За словами старших членів цієї родини, через складні погодні умови інколи трапляється так, що діти не можуть дістатися до школи. Тому за ініціативи місцевої влади, до будинку провели оптичну Інтернет-мережу, що дозволить дітям постійно перебувати на зв’язку.

І.Верещук разом із В.Градівським провели оперативну нараду з керівниками силових структур та окремих структурних підрозділів ОВА, міськими головами та головами територіальних громад області.
Зокрема, детально зупинилися на взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з громадськими організаціями й волонтерами щодо забезпечення гуманітарних потреб населення Житомирської області, в тому числі внутрішньо переміщених осіб.

Учасники наради порушили нагальні питання соціального захисту та підтримки внутрішньо переміщених осіб, сформулювали пропозиції щодо їх вирішення. Також розглянули питання евакуації маломобільних верств населення та ризики сталого проходження опалювального періоду.

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України також побувала у переселенців, котрі мешкають у Житомирському професійному ліцеї. Діти отримали солодощі, шкільне приладдя, теплий одяг за підтримки міжнародних волонтерських організацій.

— Ми побували в місцях проживання внутрішньо переміщених осіб. Побачили задовільні умови проживання й роботу колективу, що допомагає людям не відчувати біль втрати свого дому, майна тощо. Також ми побачили належний догляд за дітьми, у них є все необхідне, — зазначила міністр.

Того ж дня І.Верещук провела онлайн-зустріч із донорами, представниками міжнародних організацій та волонтерами Житомирщини.

Участь у заході взяли представники БФ «Хлібний дім», БФ «Твоя опора», крос-секторального проекту ЮНІСЕФ у Житомирській області, ГО «Союз переселенців «Мир на долоні»», обласної організації Товариства Червоного Хреста України, дієцезіального Благодійного фонду «Карітас-Спес» Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької церкви в Житомирі, БФ «Відкрите серце» та волонтери.

Акцентувалась увага на співпраці держави та громадських організацій, благодійних та волонтерських фондів з метою підтримки та допомоги людям під час російсько-української війни. Окрему увагу І.Верещук приділила реалізації міжнародних проектів на Житомирщині.

— Ми разом отримуємо величезний досвід світового рівня і можемо демонструвати, як мають працювати волонтерські організації пліч-о-пліч в умовах війни, — підкреслила І. Верещук.

Фотоетюд

Лінки