Завідуючий кардіологічним відділенням Бердичівської міської центральної лікарні Олександр Базилівський і лікар палати інтенсивної терапії Наталія Гаврильчук. ото автора.
Завідуючий кардіологічним відділенням Бердичівської міської центральної лікарні Олександр Базилівський і лікар палати інтенсивної терапії Наталія Гаврильчук. ото автора.

 

Бердичівська міська центральна лікарня налагодила тісні стосунки з Інститутом Серця Міністерства охорони здоров’я України. Цей інститут є флагманом української кардіології та кардіохірургії, де найдосвідченіші лікарі, оснащені найсучаснішою технікою, щодня борються за високоякісне й тривале життя своїх пацієнтів. Тут раді досвідченим медичним фахівцям, котрі приїжджають у місто, щоб провести обстеження хворих із ураженнями серця, скоригувати лікування тощо. Так, лише у листопаді лікарі оглянули близько 50 пацієнтів, із яких 15 — це діти.

— Інформацію про графік прийому людей фахівцями інституту можна знайти на нашому сайті, у соціальних мережах, — розповідає директор міської центральної лікарні Анатолій Сова. — Додатково наші кардіологи телефонують хворим, котрі стоять у них на обліку. Ми ж добре знаємо, що саме серцево-судинні захворювання є першопричиною смертності у світі. Україна — не виключення. Особливо в умовах воєнного стану виникають дуже багато стресових ситуацій, що негативно позначаються на здоров’ї громадян.

Медична сестра Алла Голумбівська вивчає життєві показники хворого.
Медична сестра Алла Голумбівська вивчає життєві показники хворого.

Анатолій Миколайович розповів, що нині в кардіологічному відділенні лікарні перебувають на лікуванні близько 30 людей, котрі мають не лише вроджені вади серця...

— Крім лікування хворих, ми розповідаємо їм, наскільки важливі здоровий спосіб життя, правильне харчування, диспансерний нагляд у сімейного лікаря та вузьких спеціалістів, — говорить Анатолій Сова. — Така профілактична робота дозволяє у більшості випадків запобігти незворотним явищам. Пишаюся тим, що рівень надання нашою кардіологічною службою допомоги — досить високий. У Європі профілактика захворювань стоїть на першому місці.
Звичайно, кардіологи налаштовані не лише на профілактику, а й на належну діагностику захворювань.

— Помилково люди не звертають уваги на підвищений тиск, — пояснює Анатолій Сова. — Незважають на те, що хвороба є підступною. Тому біль у грудній клітці, часто головний біль, запаморочення, носові кровотечі, лікують за чиєюсь порадою. Наполягаю на тому, що коли вже з’явилася така симптоматика, треба терміново звертатися до свого сімейного лікаря. Той за необхідності спрямує хворого з відповідними результатами аналізу крові, кардіограми, УЗД серця тощо до вузького спеціаліста.

Старша медична сестра Світлана Михнюк.
Старша медична сестра Світлана Михнюк.

У кардіологічному відділенні застосовують сучасні методи дослідження: УЗД-серця, доплер судин шиї та головного мозку, комп’ютерну томографію, холтерівське моніторування, нові біохімічні дослідження, маркери пошкодження міокарду (тропоніни), Д-дімер — це білковий фрагмент, який утворюється при розчинені кров’яного згустка, інші дослідження .
Разом із цим, Анатолій Сова наполягає на тому, що кожна людина повинна насамперед думати про себе, адже симптоми першою відчуває вона, а не лікар.

 

Фотоетюд

Лінки