За інформацією прес-служби головного управління ПФУ в області, перерахунки пенсій здійснено у зв’язку з: підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленням мінімальної пенсійної виплати непрацюючим особам з повним страховим стажем, зміною показника середньої заробітної плати.

Як ми вже повідомляли, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 грудня зріс розмір прожиткового мінімуму. Це є підставою для перерахунку розмірів мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму.

Зокрема, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зріс на 66 грн. — з 2027 грн. до 2093 грн. Перерахунку підлягають пенсії 289,8 тис. пенсіонерів області. Розмір підвищення у кожного пенсіонера визначається індивідуально та залежить від того, чи є в пенсійній виплаті складові, розмір яких базується на прожитковому мінімумі.

У непрацюючих пенсіонерів віком до 70 років, пенсію яким призначено відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та які мають страховий стаж; чоловіки — не менше 35 років, жінки — не менше 30 років, розмір мінімальної пенсійної виплати не може бути менше 2500 грн. Якщо розмір їх пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 2500 грн., встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Тим, хто має меншу тривалість страхового стажу, доплата встановлюється до розміру, пропорційного до наявного в них страхового стажу. Ця доплата враховується при проведенні подальших перерахунків.

А тим, хто отримує «страхову» пенсію, має повний страховий стаж і продовжує працювати, доплата до 2500 грн. або до розміру, визначеного пропорційно наявному стажу, встановлюється з дати звільнення з роботи. Показник середньої заробітної плати застосовується при обчисленні пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та непрацездатним членам їх сімей.

Всі перерахунки будуть проведені автоматично та не потребують додаткових звернень пенсіонерів до сервісних центрів головного управління Пенсійного фонду України в області.

Виплата пенсій у перерахованих розмірах уже розпочалася. На виплату перерахованих пенсій буде додатково спрямовано 12,2 млн. грн.

Фотоетюд

Лінки