Житомирська область з самого початку війни опинилася на вістрі удару ворога. Ще вночі 24 лютого було атаковано ракетними ударами воєнні об’єкти. Відтоді бомбардування і ракетні атаки були дуже частими й не припинялися фактично ані на день.

Тепер Житомирська область активно «заліковує рани». За даними обласної військової адміністрації, загалом з початку війни Житомирщина зазнала понад 90 ракетно-бомбових ударів. Зруйновано та пошкоджено 1850 об’єктів. На Коростенський район припадає левова частка пошкоджених об’єктів — 85% (або понад 1500 будівель).

«Нині триває перший етап відновлення інфраструктури, зокрема, пошкоджених будівель, які не потребують капітального ремонту, — розповіли в ОВА. — Йдеться про встановлення вікон, дверей, поточний ремонт та лагодження дахів, а також прибирання завалів та руйнувань. На це з резервного фонду Державного бюджету Житомирщині вже виділено перші 100 мільйонів гривень. До відновлювальних робіт залучено десять будівельних компаній, триває оцінка масштабів пошкоджень, складання необхідних документів. За попередніми оцінками, поточні ремонти пошкоджених об’єктів області можуть бути завершені до кінця травня».

Обласний центр також неабияк постраждав від ракетних та бомбових атак у перші тижні війни. Найбільш шокуючою втратою стала зруйнована будівля Житомирського ліцею № 25. Але постраждали й чимало інших споруд та об’єктів у різних районах Житомира. Виконком міської ради склав перелік, до якого увійшли понад 200 об’єктів, які зазнали руйнувань чи пошкоджень під час бомбардувань.
«Комісія відпрацювала 208 об’єктів, — повідомив заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк. — З них 17 зруйновані повністю, капітального ремонту потребують 42, поточного — 149. Заявки ще надходять, комісія продовжує роботу.

Як, хто (а головне — за які кошти) відновлюватиме зруйновані або пошкоджені об’єкти? Якщо в області це робитиметься за кошти Державного чи обласного бюджетів, то з Житомиром ситуація складніша.

«По об’єктах, які потребують поточного та капітального ремонтів, міська влада продовжує роботу з розпорядником коштів Державного бюджету — обласною державною адміністрацією, — пояснив Сергій Кондратюк. — Якщо ж потерпіли будівлі у приватному секторі — поки що немає рішення щодо компенсації та будівництва житла. Це — окремий закон, він пройшов вже перше читання у Верховній Раді. І ми очікуємо ухвалення остаточного рішення».

Серед будівель, які потребують відновлення, у затвердженому виконкомом переліку — повністю зруйнований ліцей № 25; корпуси комунальної лікарні № 2 (там необхідно провести поточний та капітальний ремонти); дитсадок № 32 (поточний ремонт); приватні будинки по вулиці Митрополита Андрея Шептицького, провулку Гуйвенському, проспекту Миру, вулиці Романа Шухевича, проїздах 2-му та 3-му Богунських, провулку 1-му Рівному та інші.