Про це повідомила прес-служба Житомирської обласної прокуратури. «На Житомирщині триває документування воєнних злочинів та розмінування звільнених сіл, яке, за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури, проводять спільні групи у складі слідчих управління Служби безпеки України та головного управління Нацполіції в області із залученням ви-бухотехніків та працівників ДСНС», — йдеться у повідомленні.

Протягом квітня такі роботи проведені у селах Грезлі, Давидках, Радчі, Новій і Старій Радчах та Рубежівці Народицької територіальної громади Коростенського району, що найбільше постраждали від вторгнення країни-агресора.

«Оглядами установлено, що артилерійськими обстрілами та ракетно-авіаційними ударами у вказаних населених пунктах зруйновано понад 200 житлових будинків і господарських приміщень, унаслідок чого
вони стали непридатними для проживання та користування», — зазначили у прокуратурі.

У результаті одного з артилерійських обстрілів, здійсненого російськими військовими по с. Новій Радчі, пенсіонер загинув від важких поранень уламками снарядів.

А внаслідок пожежі, що виникла після ракетного бомбардування житлових будинків у селі Рубежівці, майже не залишилося вцілілих будівель, до яких могли б повернутися мешканці.

Окрім цього, під час документування воєнних злочинів встановлені факти пограбування осель, скоєні російськими військовими під час окупації.

Нині виявлено 20 потерпілих місцевих жителів, які проживали на окупованій території. Провадиться копітка робота зі встановлення контактів з іншими потерпілими від воєнних злочинів жителями цих населених пунктів, які у зв’язку з окупа-
цією змушені були залишити свої домівки.

Документування воєнних злочинів здійснюється спільною слідчою групою на території ще трьох сіл — Вільхи, Ровби і Тичків Наро-дицької ОТГ Коростенського району.

Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни збройними силами Російської Федерації, пов’язаних зі застосуванням засобів ведення війни, за-
бороненими міжнародним правом.

Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура. Слідство проводять слідчі управління СБ України в області.

Громадян, які стали свідками воєнних злочинів, скоєних збройними силами країни-агресора, просять фіксувати та надсилати докази на спеціально створену інтернет-платформу за посиланням: https://warcrimes. gov.ua.