Фотовиставка складається з декількох розділів. Вони розповідають про дії пожежних в екстремальних умовах, про роботу працівників атомної станції, які зробили все можливе, щоб після вибуху на четвертому енергоблоці аварія не поширилася на інші об’єкти. На фотознімках можна побачити, як відбувалася евакуація жителів із міста Прип’яті, станції Янів, із селищ 30-кілометрової зони. На декількох стендах фотографії розповідають про лікування українських дітей на Кубі, тваринний світ Чорнобиля тощо. Є також фотознімки, що зафіксували роботу в Чорнобильській зоні військовослужбовців із дезактивації даху аварійного блоку, техніки, людей, доріг, споруд, поховання «рудого лісу», радіаційної розвідки.

— Коли ми збираємося разом, ці фотознімки допомагають щось згадати, розповісти один одному, — говорить один із організаторів виставки, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасник бойових дій в Афганістані Сергій Швець.

Сергій Ігнатович брав безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У складі оперативної групи на той час Прикарпатського військового округу відповідав за підготовку однієї з військових частин, командиром якої був нині полковник у відставці Анатолій Левкович.

За словами колишнього командира 136-го інженерного полку Анатолія Левковича, військова частина для виконання завдань у Чорнобильській зоні була укомплектована громадянами, призваними з 12 військових комісаріатів Житомирської області.

— Після прибуття у визначений район особовий склад уже наступного дня приступив до виконання задач із ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, — розповів Анатолій Іванович. — Насамперед, ми провели інженерну розвідку на території атомної станції, у 30-кілометровій зоні. Потім військовослужбовці розпочали будівництво багатокілометрової об’їзної дороги. Наказ виконали в дуже стислі строки — за 20 днів. Інші підрозділи, що були підпорядковані оперативній групі Міністерства оборони СРСР, забезпечували евакуацією мешканців визначених населених пунктів, будували та розширювали існуючі під’їзні шляхи до промислового майданчика, забезпечували вивезення радіоактивних речовин, доставляли матеріали для будівництва саркофагу, займалися дезактивацією території тощо.

Загалом протягом квітня 1986-го — жовтня 1989-го років у заходах із ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь близько 15 тисяч мобілізованих військовослужбовців. За звитяжну ратну працю, героїзм і мужність, виявлені при ліквідації аварії, багато з них були нагороджені орденами та медалями, а військова частина відзначена вищим військовим керівництвом.

У відкритті виставки взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, перший заступник голови облради Володимир Ширма, директор департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Галина Корінна. Вони подякували усім присутнім, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, за мужність і героїзм, пообіцяли підтримку при вирішенні соціальних проблем.