Фото автора.
Фото автора.

 

Свято Богоявлення, зване в народі Водохрещем, останніми роками повсюдно супроводжується купанням у «купелях». У крижаній воді виявляють бажання «змити гріхи» чоловіки та жінки, бабці й дідусі, відомі співаки та артисти, навіть політики. Люди вірять, що отримують в ці миті силу й здоров’я на цілий рік. Священнослужителі ж не вважають купання обов’язковим атрибутом релігійного свята. Купання, на їх думку, є світським ритуалом, який не несе духовного змісту.

У Бердичеві бажаючих зануритися у річку Гнилоп’ять зібралося небагато. Робітники комунальних служб підготували пункт обігріву, забезпечили охочих гарячим чаєм. На місці масового купання постійно чергували рятувальники, співробітники поліції та медичні працівники. Чин освячення річкової води провели священнослужителі.

Незважаючи на ситуацію, що склалася, городяни та гості міста, котрі взяли участь у богослужінні, вірять, що на Водохреще вода у відкритих водоймах має цілющі властивості. Пірнають же та обмиваються святою водою для того, щоб позбутися хвороб, оздоровитися, відчути більше сил та бадьорості.