Цікаві дані оприлюднила нещодавно громадська організація «Антикорупційний штаб». Її представники надіслали запити міським головам усіх обласних центрів, поцікавившись у них розмірами зарплати. З отриманих відповідей можна дізна -тися, скільки ж заробляють мери обласних міст.

Виявилося, найбагатшим поміж них може вважатися Запорізький міський голова Володимир Буряк (який, втім, вже не є головою — 22 вересня він подав у відставку) — за 8 місяців його зарплата становила 935 тисяч гривень (в середньому по 116 тисяч щомісяця). На другому місці за рівнем зарплати — мер Тернополя Сергій Надал (791 тисяча за 8 місяців, майже 99 тисяч щомісяця). Третє місце
у цьому рейтингу зайняв Луцький міський голова Ігор Поліщук, який заробив за 8 місяців 744 тисячі гривень (або по 93 тисячі за місяць).

Натомість Житомирський міський голова Сергій Су-хомлин у цьому списку виявився майже у «хвості» — третім з кінця. За офіційними даними, його зарплата за 8 місяців нинішнього року становила 240 тисяч гривень. Тобто — по 30 тисяч за місяць. Менше Сухомлина заробляють лише мери: Одеси — Геннадій Труханов (23 тисячі за місяць) і Херсона — Ігор Колихаєв (15 тисяч в місяць).

Як бачимо, у кожному обласному центрі зарплати мерам встановлюють на різних рівнях. А різниця між найменшою (в Херсоні) та найбільшою (в Запоріжжі) сягає понад 7 разів! У Житомирі Сергію Сухомлину встановили цього року рівень у 30 тисяч на місяць. Доволі скромно на тлі його колег з інших міст. Скромності меру Житомира додають ще й ті факти, що він у нинішньому році не мав ні премій, ні матеріальної допомоги. Водночас інші мери не гребували ані тими, ані іншими видами такого офіційного заробітку.

Аналізуючи ці дані, мимоволі задаєшся запитанням: а чи вистачає Сергієві Сухомлину такої «скромної» зарплати (та ще й без премій та матдопомоги), аби утримувати сім’ю? Вочевидь, таки вистачає. Адже виглядає так, що у родині мера Житомира головним годувальником є не він, а його дружина Світлана. Це випливає з даних майнової декларації Сергія Сухомлина за минулий рік. Згідно з цим документом, Житомирський міський голова у 2020 році заробив загалом майже 336 тисяч гривень (або в середньому по 28 тисяч за місяць). Водночас його дружина (яка є власницею п’яти фірм) за рік отримала загальний дохід на суму 1 мільйон 657 тисяч гривень. Тобто — майже у п’ять разів більше, аніж її чоловік-мер. Маючи таку успішну дружину, можна вдовольнятися й «скромними» тридцятьма тисячами гривень на місяць.