Пандемія коронавірусу наклала свій відбиток на всі сфери життя. І на політику —теж. Заплановане на 11 березня проведення третьої сесії Житомирської обласної ради, як відомо, скасоване через несприятливу епідеміологічну ситуацію та зарахування нашої області до «червоної» зони.

Відтак сесію відкладено на невизначений термін. А понад півсотні питань, що вже були підготовлені для голосування, чекають на свій час. Втім, одне питання чекати ніяк не могло. Мова йде про зміни до бюджету області на 2021 рік, а саме — узгодження коштів Державного фонду регіонального розвитку, виділених для Житомирщини з Держбюджету на 2021 рік. Аби привести ці цифри до відповідності з можливостями обласного бюджету, депутати вирішили провести позачергову сесію і винести на неї лише одне, бюджетне питання.

Враховуючи епідеміологічну ситуацію, провели пленарне засідання не в сесійній залі — а в ... Інтернеті, за допомогою комп’ютерної програми відеоконфенерцій. Керівники облради зібралися в одному з конференц-залів, а депутати в цей час заходилися хто де: одні — на роботі, інші — вдома, ще хтось — взагалі в автомобілі. За допомогою смартфонів кожен вийшов «в ефір» — відтак депутати були мовби всі разом присутні у віртуальній «сесійній залі». Тобто — на екрані монітора.

Перед голосуванням слово взяла Наталія Остапченко, заступниця голови Житомирської обласної державної адміністрації. Вона пояснила необхідність прийняття змін до бюджету області, навела конкретні цифри.

— Зміни, які пропонується внести до бюджету, пов’язані виключно з необхідністю передбачити співфінансування з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) відповідно до тих проектів, які були відібрані конкурсною комісією на 2021 рік, а також погоджені на комісії Міністерства розвитку громад і територій за погодженням з народними депутатами України, — зауважила Наталія Остапченко. — Тому пропонується внести зміни до обласного бюджету. По-перше, співфінансування у вигляді міжбюджетного трансферту до бюджетів об’єднаних територіальних громад для співфінансування по своїх об’єктах на загальну суму 4,24 мільйона гривень. По-друге — для співфінансування по об’єктах обласної комунальної власності за рахунок залишків коштів збільшити суму на 3,82 мільйона, а за рахунок інших джерел переглянути фінансування тих об’єктів, які були передбачені під час формування бюджету на 2021 рік.

Зі слів чиновниці стало зрозуміло: грошей від держави на всі заплановані об’єкти не вистачить. Подані цифри підтвердили це. В обласному бюджеті на 2021 рік було передбачено 13,4 мільйона гривень на співфінансування капітального ремонту і реконструкції вісьмох об’єктів обласної комунальної власності за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Але з прийняттям Державного бюджету України на 2021 рік видатки з ДФРР для Житомирської області було скорочено майже удвічі: з 344 мільйонів — до 187 мільйонів. Відтак довелося переглянути списки запланованих ремонтів обласних об’єктів і жертвувати одними на користь інших. З-поміж об’єктів, які було виключено з переліку співфінансування їхніх ремонтів за кошти ДФРР — Житомирський академічний обласний театр ляльок та Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. І.А.Кочерги. Заплановані на їх ремонт кошти (3,37 мільйона) перерозподілено.

Водночас вирішено збільшити на 16,47 тисячі гривень співфінансування робіт по музейній будівлі магістрату в Житомирі, на 808 тисяч — збільшити фінансування робіт із реконструкції Житомирського обласного онкологічного диспансеру. Довелося ще й закривати «дірку» в обласному бюджеті на співфінансування реконструкції відділень Обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського — видатки на це потребували збільшення на 6,4 мільйона гривень через кредиторську заборгованість за виконані роботи.

Було вирішено на додачу до тих коштів, які вже заплановані в обласному бюджеті на співфінансування проектів ДФРР по ремонтах обласних об’єктів комунальної власності (13,4 мільйона) виділити ще 3,82 мільйона гривень вільних залишків бюджетних коштів загального фонду обласного бюджету.

Власне, ці фінансові зміни й належало прийняти депутатам обласної ради на позачерговій «віртуальній» сесії. Відбулася вона швидко — за якихось 30 хвилин.Голова облради Володимир Федоренко по відеозв’язку звертався до кожного депутата з проханням усно проголосувати за запропоноване питання. Кожен обранець «виходив у ефір» і голосно промовляв: «За!». Тих, хто сказав би «Проти!», не було жодного. Відтак результати голосування виявилися такими: «за» — 51 депутат, «проти» — 0.

— Дякую всім депутатам за підтримку, — підсумував це незвичне засідання з екрана монітора Володимир Федоренко. — Хочеться вірити, що це була перша і остання сесія Житомирської облради в режимі онлайн. Бережіть себе та ваші родини!
Фото zt.gov.ua.