Житомирське регіональне відділення Асоціації міст України започаткувало ряд навчальних виїзних засідань для депутатів місцевих рад. Нещодавно «пілотами» в цьому діалого-інформаційному обміні стали депутати Бердичівської міської ради.

Вітаючи учасників «першого уроку», виконавча директорка регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Кухарська зауважила, що територіальні громади мають юридично однакові повноваження і можливості для їх реалізації, але «юридично» — не тотожне «реально».

«Це як у школі: всі у першому класі мають однакові можливості для навчання, а до випуску доходять з іншими здобутками. Саме тому дуже важливо відразу, з початку діяльності в громаді, спробувати означити для себе місію: що я хочу досягти для своєї громади та що я для цього маю робити», — зазначила Т.Кухарська.

Вона окреслила мету навчальних заходів — допомогти усім причетним до здійснення самоврядування в нових територіальних громадах подолати труднощі становлення, розібратися у повноваженнях, правах та обов’язках, щоб виконувати свою роботу високоякісно і результативно на благо громад.

«Депутатські навчання» плануються з урахуванням побажань місцевої влади: варіюється тематика, навчання проходять у формі інформобміну.

Навички правильного формулювання мети та місії, формування і затвердження цільових програм та місцевого бюджету, поняття стратегічних та проектних компетентностей — на цьому в своєму виступі перед депутатами Бердичівської міської ради закцентував увагу й консультант із бюджетних питань АМУ Сергій Гаращук, котрий працює в межах проекту USAID «ПУЛЬС» у Житомирській області.