Фото Сергія Пєгова.
Фото Сергія Пєгова.

Вихованці Житомирського обласного центру туризму та краєзнавства взяли участь у зимовому поході по географічних та історичних місцях навколо Житомира. Екскурсію для своїх учнів провів методист центру Сергій Пєгов.

Ми розпитали Сергія — як же правильно дитину підготувати до походу в зимових умовах. Варто врахувати вік дітей та складність маршруту, а також температуру. Після сильних морозів похід організовувати безпечніше, бо організм людини адаптується до низької температури. Досвідчені туристи своїх дітей беруть у походи змалку. Тривалість зимового походу для недосвідчених туристів обумовлюється можливістю під’їхати машиною чи мати місця... для перепочинку та обігріву (кафе, заправки).

З учасниками гуртків практикується розведення вогнища і смакування гарячим чаєм на лоні природи. Обов’язковою умовою є правильні взуття та одяг. Взуття — тепле, зручне, а ноги варто обмотати целофаном і вдягнути теплі шкарпетки чи підкласти папір як запасну вистілку, яка грітиме. Учасники гуртка мають спеціальний «лижний» одяг або беруть із собою запасні штани та рукавички. Їх можна поміняти в кафе чи прямо біля вогнища, якщо одяг намок.

Найголовніше — цікава екскурсія та можливості для зимових розваг: катання на санчатах, льодянках чи лижах.