До фахівців сектора контролю за регульованими цінами головного управління Держпродспоживслужби в області звернувся споживач, аби допомогли йому розібратися в правильності тарифів на послуги з розподілу природного газу. І завдяки власній наполегливості та роботі фахівців установи йому навіть вдалося повернути зайво нараховані кошти.

Виявилося, що розрахунок кількості споживання послуги з розподілу природного газу здійснюється, виходячи з величини річної замовленої потужності об’єкта споживача та оплачується ним рівномірними частинами протягом календарного року. Впродовж 2020 року тарифи на послугу з розподілу природного газу для Житомирщини встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (а саме — постановою за № 3020 від 24 грудня 2019 року), в розмірах:
— з 1 січня 2020 року — 0,89 грн. за куб. м на місяць (без урахування ПДВ);
— з 1 липня 2020 року — 0,99 грн. за куб. м на місяць (без урахування ПДВ).

Під час перевірки фахівцями Держпродспоживслужби було виявлено, що оператором ГРМ нарахування плати по особовому рахунку споживача за період із 1 січня по 1 вересня 2020 року здійснювалося відповідно до замовленої потужності споживання природного газу — 818,16 куб. м на рік. Разом із тим, за підсумками «газового» року, з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року, фактичне споживання природного газу по особовому рахунку споживача становило 503,52 куб. м. У ході перевірки встановлено, що споживачу було завищено замовлену потужність споживання природного газу на 314,65 куб. м у рік або на 26,22 куб. м щомісяця впродовж року.

За результатами проведеної спеціалістами Держпродспоживслужби перевірки підприємством було здійснено перерахунок, споживачеві повернуто зайво нараховану плату в сумі 230,31 грн., а також приведено обсяги замовленої потужності споживання природного газу до фактичних обсягів.

Погода

Фотоетюд

Фото04122020

«Відпочинок» у смартфоні.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки