У наступному році в Житомирі планують розпочати реконструкцію водопровідної мережі під назвою «Хінчанка», що розташована в промисловому районі міста. Про це повідомив під час представлення інвестиційної програми підприємства на 2021 рік на засіданні виконкому міської ради директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.

Він пояснив, що на цій ділянці водогону — втрати води, тому є потреба в її реконструкції. «Водночас маємо на меті побудувати каналізаційну мережу поблизу очисних споруд каналізації № 1, — зазначив він. — Це дозволить спрямувати всі стоки на очисні споруди № 2 та повністю вивести з експлуатації одну зі станцій для очищення стоків, перенісши все «навантаження» на станцію, розташовану за межами міста».

Також керівник підприємства розповів, що планується оновлення автопарку. Зокрема, мова йде про мулотяг для швидкого та ефективного реагування на проблему каналізаційних «заторів».

За рахунок інвестиційних коштів планується модернізувати підвищувальну насосну станцію за адресою: вул. Ціолковського, 14, що дасть змогу збільшити надійність системи водопостачання у цьому районі та скоротити споживання електроенергії. Інвестиційною програмою на 2021 рік заплановано також дофінансувати придбання обладнання для гіпохлоритної станції.

За інформацією міської ради, ця інвестиційна програма спрямована на розв’язання проблеми зменшення собівартості одного кубічного метра води та стоків, відновлення основних фондів підприємства, підвищення ефективності споживання енергоресурсів, зменшення втрат води в мережах і задоволення вимог екологічної безпеки. «Житомирводоканал» планує отримати загальний економічний ефект від впровадження заходів на суму понад 7,2 млн. грн. на рік.