Деякі методи боротьби зі злісним забрудненням вже не спрацьовують, тому маємо переосмислити масштабні проблеми. З кожним днем Житомир все більше знемагає від забруднення води і повітря.
Ми – команда ліцею № 25, що прагне боротися за чистоту довкілля. «Школа нульових відходів» надихнула нас на проект, який залучає кожного до дій, що реально повертають до чистого довкілля. Тож які це кроки?
Насамперед, варто розпочати зі сортування сміття. Здається, що відокремити папір, пластик, скло та метал – легко, хоча насправді це -- окрема наука. Є види, що взагалі не переробляються, є ті, що потребують спеціальної підготовки до переробки, тому що втрата сировини, з якої можна було б зробити 40% нових зошитів, 30% - компосту, 10% - нових пляшок та ще 10% інших речей (і це з одного відра) – вражаюча.
Хочемо впровадити цікаві методи, тренінги, дні, що допоможуть очистити Житомир. Ми ж вирішили почати зі своєї школи, аби цим прикладом зацікавити інших.
Кульмінацією реалізації нашого локального проекту став ZWS Day. Іншими словами – це прибирання місцевості, яку ми вважали найбільш засміченою біля ліцею № 25. До цієї акції долучилися 25 активних учнів та інших небайдужих громадян. За годину плідної роботи змогли досягти бажаного результату – зробити чистіше. Це -- лише початок. Адже, щоб перетворити Житомир на чисте місто, потрібні прагнення та активність житомирян. Тому закликаємо всіх розвивати свої еко-звички та ставати на захист чистоти міста Житомира.
Еко-активісти Житомирського ліцею № 25.