У Житомирі, на території військового інституту імені С.П.Корольова, відбулося відкриття пам’ятного знаку «Загиблим Героям, які віддали життя за Україну». Родини полеглих на Сході України військовослужбовців, голова облдержадміністрації Віталій Бунечко, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, начальник військового інституту Олександр Левченко, командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил України Євген Мойсюк, офіцери, курсанти, священнослужителі хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто навчався чи служив у військовому інституті.

Життя за Україну відав заступник начальника штабу 30-ої окремої механізованої бригади, майор Олексій Євгенович Заєць, котрий закінчив військовий інститут у 2003 році. Офіцер був смертельно поранений у жорстоких боях на Донбасі за місто Лутугине під час обстрілу підрозділами противника опорних пунктів бригади поблизу села Червоної Поляни Луганської області у серпні 2014 року. Лейтенант Дмитро Андрійович Ільницький героїчно загинув 29 листопада 2014 року, в свій 24-ий день народження. Молодий офіцер успішно закінчив факультет підготовки офіцерів запасу, а в 2014 році добровільно пішов служити у 95-ту окрему десантно-штурмову бригаду. Старший прапорщик Михайло Петрович Рачок служив строкову службу в батальйоні забезпечення військового інституту. З весни 2014 року обіймав посаду головного сержанта роти радіаційного, хімічного та біологічного захисту 95-ої окремої десантно-штурмової бригади.

Брав участь у бойових діях на Сході України, героїчно загинув 26 січня 2015 року, виконуючи завдання з евакуації бійців з поля бою у районі селища Спартака, поблизу Донецького аеропорту. Старший солдат Ігор Ігорович Хімічук — студент кафедри військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, загинув 16 січня 2020 року в районі проведення операції Об’єднаних сил від кулі ворожого снайпера.

— Як у давні часи, так і нині українці віддають своє життя за свободу нашої держави, — зазначив, звертаючись до присутніх, начальник військового інституту, генерал-майор Олександр Левченко. — І наш святий обов’язок — пам’ятати цих героїв. Адже для того, щоб збудувати майбутнє, ми повинні знати та пам’ятати свою історію, історію своєї землі та її героїв.
Олександр Левченко щиро подякував усьому особовому складу інституту, який взяв участь у збиранні коштів для встановлення пам’ятного знаку «Загиблим Героям, які віддали життя за Україну».

— Це справді наш народний проект, — сказав начальник військового інституту. — Пам’ятний знак встановлений за кошти, які ми зібрали разом — від курсанта до генерала, від прибиральниці до професора.

Всім добрим людям, котрі долучилися до справи увічнення пам’яті загиблих, подякували мама полеглого військовослужбовця Олена Заєць, голова облдержадміністрації Віталій Бунечко, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та інші гості.

— Ми вдячні, що про нас не забувають, вітають зі святами та роблять таку добру справу, як увічнення пам’яті про полеглих героїв, — сказала Світлана Заєць.
Після чину освячення пам’ятного знаку відбулося покладання квітів.

Погода

Фотоетюд

Фотоетюд29052020

Горобина квітне рясно.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки