Інноваційним досвідом зарубіжних кінологів у сфері використання службових собак для виявлення носіїв COVID-19 зацікавилися житомирські правоохоронці. Інспектори Кінологічного центру ГУНП в області взяли участь в онлайн-вебінарі на цю тему, організованому за сприяння Консультативної місії ЄС в Україні. Головним доповідачем на ньому виступила професор Хельсінського університету Анна Хельм-Бьоркман — провідний фінський експерт у галузі підготовки собак-нюхачів для виявлення хвороб.

Місяць тому в аеропорту Хельсінкі започаткували пілотний проект із протидії поширенню коронавірусу: для виявлення інфікованих пасажирів залучають спеціально натренованих службових собак. Для цього використовують зразки поту, зібрані на серветку в пасажирів, які в’їжджають до країни. Службовим собакам достатньо 10 секунд, щоб виявити хворого на COVID-19. Таких пасажирів запрошують пройти безкоштовний ПЛР-тест у медичному центрі аеропорту.

Як зазначив начальник Кінологічного центру ГУНП в області Віктор Філонюк, для підготовки службових собак, здатних виявляти носіїв COVID-19, потрібні час і вміння інструкторів, але за бажання і наполегливості реалізувати таку новаторську ініціативу цілком можливо і в нас.