Вчора на засіданні 32-ої сесії Житомирської обласної ради відбулося урочисте вручення посвідчень про присвоєння почесних звань і державних нагород жителям області, зокрема, посвідчення про почесне звання «Заслужений лікар України» — депутату обласної ради Тарасу Собку. З ним ми й зустрілися напередодні сесії. Про те, як оцінює проведення медичної реформи, з якими труднощами довелося стикнутися йому як керівнику лікарні, про те, що вже зроблено для медичної галузі Житомирщини та що ще необхідно реалізувати, — в інтерв’ю з генеральним директором КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради Тарасом Собком.

— Початок реформування «вторинної медицини» співпав із запровадженням карантинних обмежень, тому пацієнтам складно оцінити результати. Як Ви, як головний лікар однієї з семи опорних лікарень області, оцінюєте медичну реформу?

— У тому, що галузь охорони здоров’я потребувала реформування, ніхто не сумнівався, але, як і кожна медаль, ця має дві сторони. Серед позитивних — те, що держава відшкодовує витрати на деякі послуги, пов’язані з дороговартісним лікуванням. Наприклад, надання медичної допомоги при гострих мозкових інсультах здійснюється в 5 лікарнях області, в тому числі — в Житомирській ЦРЛ. Двічі на тиждень, у середу та п’ятницю, ми в цілодобовому режимі надаємо допомогу при цій патології мешканцям Бердичева і Житомира та ще 14 районів. Відшкодування НСЗУ на цю медичну послугу становить понад 26 тис. грн. На перший погляд — чимала сума. Однак одна ампула препарату «Актилізе», необхідного при лікуванні гострих мозкових інсультів у терапевтичному вікні (в перші години хвороби), коштує близько 13,5 тис. грн. Перебуваючи влітку з візитом у Житомирі, міністр охорони здоров’я Максим Степанов підтвердив, що розміри тарифів медичних послуг не відповідає затратності, більшість із них не покривають витрат медзакладів. Наприклад, прийом у лікаря в поліклініці коштує 49 гривень.

Крім того, так склалося, що початок реформування «вторинки» співпав із пандемією. Протягом кількох місяців у нашому медзакладі надавалися послуги лише з лікування хворих на коронавірусну інфекцію та з підозрою на неї. Ми не мали можливості надавати планову допомогу в тому обсязі, в якому могли б. На території лікарні є окреме приміщення, в якому можна було б облаштувати наше інфекційне відділення, але воно перебуває в оренді обласної дитячої клінічної лікарні. На найближчій сесії депутати Житомирської районної ради можуть не продовжити договір його оренди. Водночас, на обласному рівні вже планують розмістити дитяче інфекційне відділення в одному з корпусів тубдиспансеру, попередньо провівши в ньому ремонтні роботи. Відповідно, хворих на коронавірусну інфекцію з центрального корпусу нашої ЦРЛ зможемо перевести у звільнену будівлю.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 09 жовтня 2020