Фото з сайту облради.
Фото з сайту облради.

 

28 серпня у с.Костівцях Брусилівського району було велелюдно: з усіх усюд сюди з’їхалися професійні садівники та любителі-ягідники на обласний фестиваль «Брусвяна Україна — 2020», що відбувся під патронатом Житомирської обласної ради. Фестиваль вже не перший рік збирає гостей саме в цьому селі тому, що тут — найбільший розсадник ягід на Житомирщині. Про це повідомили у прес-службі облради.

Прибули на свято голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, його заступник Максим Вілівчук, керівник апарату Раїса Гула, голова Брусилівської районної ради Ніна Рафальська, голова Брусилівської ОТГ, засновник фестивалю Володимир Габенець та інші.

— Ягідний фестиваль дає змогу всім охочим ознайомитися з найкращими зразками ягідних культур області, придбати свіжі ягоди та гарно провести час.

Цей фестиваль — щорічний, і дуже шкода, що цьогоріч захід не набув таких масштабів, як зазвичай. Але все ж з дотриманням протиепідемічних вимог організатори змогли його провести. В області та країні в цілому ягідництво стрімко розвивається, попит на саджанці та допоміжні матеріали для вирощування ягід зростає надзвичайно швидко. Тому такий фестиваль — це популяризація ягідництва та садівництва як перспективних галузей аграрного бізнесу, — сказав у вітальному слові Володимир Ширма.

Голова обласної ради вручив почесні відзнаки обласної ради «Честь і слава Житомирщини» ініціаторам і організаторам фестивалю — директору ТОВ «Брусвяна» Ліліані Дмитрієвій та Брусилівському селищному голові Володимиру Габенцю.

Під час свята нагородили переможницю конкурсу юних журналістів «Ягоди рідного краю» — ученицю 10-го класу Брусилівського ліцею імені Г.О.Готовчиця Анастасію Шкіль, котра планує в майбутньому обрати професію тележурналіста.

Одним із організаторів фестивалю є товариство «Брусвяна», яке спеціалізується на розмноженні саджанців ремонтантних сортів малини, лохини високорослої, журавлини, брусниці, актинідії, чорної та кольорової смородини, ожини, обліпихи, а також малопоширених культур для оптової торгівлі й власного садового центру. Тож учасники мали змогу здійснити екскурсію на розсадник «Брусвяна», почути поради фахівців «Брусвяни».

Під час фестивалю, окрім ягідного ярмарку, розпродажу садових товарів, дегустації ягідного вина та розважальних заходів, було встановлено й рекорд України — спечено найбільший пиріг з малиною. Довжина малинового смаколика — 2 метри, а ширина — 50 сантиметрів.

Для гостей фестивалю змістовну концертну програму підготував соліст ВІА «Древляни», народний артист України Юрій Градовський, гарний настрій подарувала також «фермерська» дискотека від команди програми «Сніданок з 1+1».