В Україні триває безстрокова естафета всеукраїнського марафону «Захист місцевого Суспільного мовника». Акції протесту пройшли в Запоріжжі, Житомирі, Тернополі, на Буковині. Нагадаємо, що взимку було оголошено про зменшення тривалості регіонального мовлення на «Суспільному». Звісно, таке скорочення веде за собою і зменшення штату.

Для протидії свавіллю столичного керівництва в областях були створені комітети захисту «Суспільного». На певний час процес «реорганізації» було зупинено. Громадськості, яка стала на захист своїх прав вільно висловлювати думки та бути в курсі подій свого регіону, надіслали листи, в яких повідомили, що замість скорочення залишають працівників на 0,25 ставки. При цьому про збереження тривалості регіонального мовлення не йшлося.

Карантин вніс свої корективи: якщо вісім регіональних студій продовжували повноцінно працювати, то решту «переконали» закривати ефірний час київським продуктом. З 15 червня регіональне телебачення не транслює новини на 13.00. В середині липня заплановано старт єдиної платформи «Ранку», яку робитиме команда киян та по одному журналісту з регіонів.

Таким чином тривалість регіонального мовлення на телебаченні сягатиме аж одну годину на добу.

Ситуація не краща на радіо, працівники якого перебувають у стані «невагомості» та невідомості. На перше липня радійники вже припинили паралельні трансляції денних ефірів на телебаченні та на «Фейсбук»-сторінках. Власне, за «високою» вказівкою припинили своє існування і самі «Фейсбук»-сторінки всіх регіональних філій, на яких слухач не тільки міг слухати та переглядати передачі, а й поширювати їх серед своїх друзів. Доля вечірніх ефірів теж залишається під питанням, адже за пропозицією Києва їх наповнюватимуть «почергово всі регіони». Таким чином жителі Житомирщини про події в своїй області чутимуть у кращому випадку один раз на два-три тижні. Також у рамках реорганізації регіональне радіо замовкне у ранковий час та у вихідні.

Однак журналісти не збираються здаватися: регулярно нагадують про загрозу існуванню «Суспільного» мовлення в регіонах, в тому числі звертаються й до комітетів Верховної Ради України. Зокрема, до Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. При ньому створено робочу групу з питань функціонування регіонального інформаційного мовлення ПАТ «НСТУ» в контексті інформаційної безпеки України. Але напрацьовані робочою групою матеріали можуть виявитися звичайними папірцями, якщо до роботи групи не долучаться журналісти з регіонів. Останні чекають на запрошення до реальної конструктивної роботи. 

Погода

Фотоетюд

Фото24012020

Паркування зручне та безпечне.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки