Вибори в царі минули й потроху стали забуватися. Попереду — вибори в удільні князі. 26 жовтня, якщо COVID-19 не внесе свої корективи, обиратимемо депутатів обласних, районних, селищних та сільських рад, а також міських, селищних, сільських голів та сільських старост.

Хоча офіційно її ще не оголошено, передвиборна кампанія стрімко наростає. На Житомирщині вона є, за визначенням політичного експерта Володимира Піньковського, «строкатою, напруженою і такою, що постійно змінюється». Житомирський міський голова Сергій Сухомлин став співзасновником нової політичної партії «ПроПозиція», яку в народі охрестили «мерською партією». Такий крок Сухомлина для багатьох видався несподіваним, бо, як зазначив експерт, «...до цього ним же за 50 тисяч доларів була придбана політична партія під назвою «Партія твого міста» для свого висування та участі у виборах Житомирської міської ради. А нещодавно Сухомлин розглядався як особа, лояльна до правлячої партії «Слуга народу», котра, офіційно чи ні, його підтримує в якості кандидата на міського голову в ланцюжку Сергій Сухомлин — Геннадій Зубко — Євген Яремчук — Матвій Хренов...».

Зі столиці наприкінці червня надійшла досить знакова і теж неочікувана новина: у партії «Слуга народу» визначилися з кандидатурами, які представлятимуть інтереси Президента в областях під час виборів, а в разі успіху — й після них. Головою обласної організації партії «Слуга народу» названий народний депутат Андрій Клочко, корінний киянин, до Житомирщини жодним боком не причетний.

Володимир Піньковський у цьому зв’язку висловлює здивування: «Чому жоден із п’яти нардепів від «Слуги народу» з нашої області: житомиряни Ігор Герасименко та Сергій Кузьміних, бердичівлянин Богдан Кицак, Дмитро Костюк із Новограда-Волинського й Тетяна Грищенко з Малина не удостоєні такої честі в рідній області? Відтак напрошується запитання: за якими критеріями та яким «ліфтом» піднімалися ці особи, ставши народними депутатами, а тепер, як виявляється, в партії «Слуга народу» не відіграють помітної ролі, вважаються кимось неефективними обранцями від Житомирщини?».

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 10 липня 2020