Фото з сайту pulyny.news.
Фото з сайту pulyny.news.

 

Традиційний лавандовий фестиваль пройшов у Пулинах. Цього року в зв’язку з карантином організаторам довелося змінити формат заходу, який для уникнення масових скупчень людей тривав чотири дні. Бажаючих помилуватися красою квітучих кущів, сфотографуватися на фоні мальовничих локацій і поласувати лавандовими смаколиками приймали лише за попереднім записом і невеликими групами.

«На фестиваль чекали багато людей. Діти, які відвідують нашу творчу студію, рік готувалися: робили іграшки, мило ручної роботи. Бабусі з Будинку для вдів шили прихватки, фартушки та інші вироби. Нам телефонували з різних куточків України і запитували, чи буде фестиваль у цьому році», — розповідає його організатор, голова правління ГО «Пулинський громадський центр» Надія Сірик.

За її словами, перші кущі лаванди потрапили до Пулин від засновників місцевого благодійного фонду Дона та Ненсі Міллерів, котрі й розповіли про лавандові фестивалі, що проходять на їхній фермі у США. Цей досвід вирішили перейняти організатори заходу в Пулинах, які переконані, що подібні заходи не лише приваблюють поціновувачів духмяних квітів, а й мотивують дітей та молодь долучатися до громадської і волонтерської роботи.

Лавандова галявина у Пулинах цвістиме ще два-три тижні, після чого квіти зріжуть і висушать для використання у саше та інших виробах. Організатори фестивалю сподіваються, що наступного року зможуть знову провести цей захід у звичному форматі і запросити гостей з усієї України та з-за кордону.