У Бердичеві, на єврейському кладовищі, в приміщенні усипальні Леві-Іцхака бен Меіра Бердичівського, можливо, віднайшли справжнє поховання рабина і трьох його синів. Робітники, котрі утеплювали підлогу, натрапили на чотири надгробки.

Під час проведення ремонтних робіт робітники розкрили підлогу — такий собі майданчик із бетону та кахелю. На глибині 10-15 см вони виявили рештки стіни, що мала незвичну форму зі заокругленими кутами. Простір усередині неї був завалений будівельним сміттям. Під ним виявилась підлога з плиткою і, власне, самі надгробки без жодних написів. На одному є отвір, призначення якого невідоме. У Бердичівській іудейській релігійній громаді не виключають, що це і є справжня могила Леві-Іцхака, котрий народився у 1740 році, а помер у 1809 році.

В родині Леві-Іцхака бен Меіра було 30 поколінь рабинів. Із 1785 року ребе, приїхавши у Бердичів, близько 30 років був священнослужителем. Його поважали, приходили за порадою, отримували релігійні та юридичні настанови. Люди любили праведника за розсудливість і поблажливість, особливо до знедолених і бідних. Перед смертю Леві-Іцхак бен Меір наказав, щоб ніяких написів на його могилі не було.

Перші поховання на цьому єврейському кладовищі відбулися в кінці ХVІІ століття. Останні — у 1973 році. У релігійній громаді точно не знають, наскільки оригінальними є самі пам’ятники та підлога, адже за понад 100 років свого існування вони оновлювалися. Не знають, як виглядала усипальня Леві-Іцхака до початку Великої Вітчизняної війни. Незважаючи на це, віднайдені поховання є значною знахідкою, яку вивчатимуть фахівці.