18 червня відбулася 68-ма сесія Житомирської міської ради. Попередньо на розгляд депутатів виносилися 64 питання.

До речі, на попередньому засіданні неодноразово наголошувалося на тому, що в приміщенні було занадто багато правоохоронців. Цього разу на вулиці Михайлівській, просто на тротуарі біля адмінбудівлі, з самого ранку стояла патрульна машина.

До початку розгляду порядку денного депутати та представники громадськості мали змогу виступити. Депутат Наталія Леонченко звернула увагу на те, що комунальним підприємствам варто було б узгоджувати проведення ремонтних робіт, оскільки останнім часом рух транспорту в місті дуже ускладнився: доки одне підприємство ремонтує одну вулицю, інше в цей час перекладає мережі на паралельній вулиці — й на дорогах утворюються затори. Житомирянам доводиться витрачати на дорогу значно більше часу, ніж зазвичай

Під час сесії розглянули низку «освітянських» питань. Зокрема, депутати перейменували Житомирський міський ліцей при Житомирському державному технологічному університеті на Житомирський міський ліцей № 1.

Також на розгляд було винесено питання щодо зміни назви ЗОШ І — ІІІ ступенів № 22 імені В.М.Кавуна. «Є лист від Міністерства юстиції та Інституту національної пам’яті з вимогою розглянути це питання», — пояснив міський голова Сергій Сухомлин, зауваживши, що «ця людина (В.М.Кавун — Авт.) зробила дуже багато для міста і залишила слід в історії краю», тож депутатам вирішувати: «декомунізувати» назву школи чи ні. Нагадаємо, що кілька місяців тому це питання вже розглядалося на сесії міської ради і теж через листи з тих же установ. Як і тоді, депутати не підтримали «рекомендацію» зі столиці: школа й надалі носитиме ім’я відомого земляка.

Депутати затвердили проект-переможець загальноміського громадського проекту «Реконструкція території благоустрою бульвару Нового в місті Житомирі», про ситуацію навколо якого «Житомирщина» писала у минулому номері. Також ратифікували фінансову угоду, укладену між Німецьким держбанком розвитку «Кредитна установа для відбудови» (KfW) і КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління», у рамка якої місту надано грант у розмірі 375 тис. євро для фінансування проведення досліджень і розробки документів, необхідних для підготовки проекту реконструкції 4 тяглових підстанцій електротранспортної мережі та реконструкції тролейбусного депо.

Жваве обговорення викликало питання, яке стосувалося будівельного супермаркету «Епіцентр». «У період карантину «Епіцентр» відкрив для покупців двері приміщення без наявності відповідної документації, без дозволу на введення в експлуатацію будівлі, — заявила депутат Любов Цимбалюк. — І це у той час, коли житомирський бізнес простоював. Усі повинні бути в рівних умовах!». Також у присутніх були питання до представника «Епіцентру К» щодо вивезення землі з будівельного майданчика. Звучали й слова на підтримку цього інвестора. Зрештою, після тривалого обговорення депутати не надали ПАТ «Нова лінія», до складу якого входить мережа супермаркетів «Епіцентр К», дозволу на право користування земельною ділянкою, на якій збудований супермаркет, і не затвердили необхідної технічної документації.

Чимало дискусій виникло і під час розгляду блоку «земельних» питань. Та й депутатів у залі поменшало. Зрештою, через 8 годин після початку засідання міський голова оголосив перерву до понеділка, 22 червня.