Переважна більшість городян із розумінням поставилися до обмежень, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID­19. Нині у місті влада вживає радикальних заходів. Обмежено доступ до будівлі не лише міської ради та її виконавчого комітету, а й інших установ. Послуги та консультації тимчасово переважно надаються в телефонному режимі, за допомогою Інтернету. Призупинили діяльність і суб’єкти господарювання. Зачинені не лише ринки, залізничний і автобусні вокзали, заклади громадського харчування, перукарні, фітнес­клуби, а й більшість продовольчих магазинів.

Наприкінці минулого тижня на позачерговому засіданні міськвиконкому було підбито перші підсумки життя громади в умовах карантину та посилено заходи безпеки.

Декілька мобільних груп у складі представників виконавчого комітету, працівників поліції та представників місцевого управління Держпродспоживслужби, які перевіряли дотримання заходів щодо недопущення поширення та профілактики захворювання на коронавірус, виявили порушення в роботі ряду підприємців, котрі безвідповідально поставилися до виконання вимог уряду України та рішень виконавчого комітету міської ради.

За словами начальника управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі Валерія Бикова, із 98 перевірених суб’єктів господарської діяльності 16, незважаючи на заборону, продовжили свою роботу. Серед них — магазини з продажу меблів, будівельних матеріалів, побутової техніки, та інших товарів промислової групи. Власники ж торговельних закладів після роз’яснювальної роботи з ними тимчасово призупинили роботу

— Майже на всіх обстежених об’єктах недостатньо дезінфікуючих засобів, — зауважив Валерій Биков. — Ця проблема, певною мірою, — загальнодержавна. Але керівники повинні чітко розуміти: немає можливості виконувати карантинні обмеження — треба припиняти господарську діяльність.

Відтепер усі порушення члени груп фіксуватимуть. Для цього представників Держпродспоживслужби «озброїли» спеціальними відеофіксаторами, а правоохоронців — body­камерами.

Начальник Бердичівського відділу поліції Олег Мельничук розповів, що співробітники відділу постійно працюють із городянами, наголошуючи на небезпеці коронавірусної інфекції. Він зауважив також, що порушники вимог законодавства будуть притягнуті до відповідальності. «І нехай не розраховують на допомогу брата, кума, свата».

Зі свого боку, співробітники ДСНС інформуватимуть населення про необхідність дотримання карантинного режиму та санітарно­гігієнічних норм і правил, використовуючи спеціальні автомобілі з гучномовцями, що вранці та увечері до завершення карантину їздитимуть містом.

Міський голова Василь Мазур закликав мешканців в умовах карантину не забувати про людей похилого віку, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, порадив узяти на озброєння досвід одного з ОСББ міста.
Як же допомагає це об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, розповіла секретар міської ради Юлія Лефтер:

— Мешканці нашого ОСББ вирішили взяти на себе допомогу самотнім сусідам літнього віку та тим у будинку, хто має інвалідність. Спочатку ми зібралися та склали алгоритм дій. Зокрема, розробили інформаційний плакат із переліком закладів, у яких можна замовити доставку продуктів харчування. Поспілкувалися з сусідами. Дізналися, хто як себе почуває, що кому потрібно. Пояснили, чому не треба виходити на вулицю, поінформували про випадки шахрайства. У нашому ОСББ оперативно дізнаються, хто та коли повернувся з­за кордону, кому потрібна допомога.