Із часу запровадження обмежувальних заходів через коронавірусну інфекцію в Інтернеті тощо почали активно поширювати інформацію, яка ще більше провокувала паніку серед населення. Так, спершу з’явилося повідомлення про те, що вночі з 16 на 17 березня над Житомиром літатимуть гелікоптери, які будуть розпилювати дезінфікуючі речовини. Уже 17 березня — нове «вірусне» повідомлення про те, що «в умовах карантину діти сидять вдома! Згідно зі ст. 184 передбачено штраф 1700 — 5100 грн. або ст. 166 — позбавлення волі строком на 2 — 5 років». Дехто лише посміявся, розуміючи абсурдність таких повідомлень та й, зрештою, не підтверджених офіційною інформацією органів влади, а хтось активно почав переповідати «цінну» інформацію іншим.

Різке збільшення випадків розповсюдження різноманітних чуток і неправдивої інформації у зв’язку із уведенням у державі режиму карантину фіксують і в інформаційно-аналітичному підрозділі департаменту кіберполіції. «Ті, хто розповсюджує фейки в таких умовах, мають на меті поширення паніки та дестабілізацію ситуації», — зауважили в головному управлінні поліції в області. Саме тому громадян просять критично ставитися до таких чуток та повідомляти департамент кіберполіції про їхнє поширення на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., або за тел.: (044)29-00-110. Це — задля того, аби правоохоронці змогли встановити джерела поширення чуток та притягнути до відповідальності осіб, які розповсюджують завідомо неправдиву інформацію.

«Із питань, що стосуються порядку організації карантинних заходів та відповідальності за їхнє порушення, офіційна інформація буде розповсюджуватися виключно офіційними каналами через Інтернет-портали Президента України, Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ», — йдеться у повідомленні поліції.