Фото автора.
Фото автора.

 

Разом із військовослужбовцями інших видів і родів військ Збройних Сил України професійне свято відзначають наші славні десантники, котрих на Житомирщині, де дислокуються декілька військових частин ДШВ, вважають взірцем служіння Батьківщині.

— Що стосується трансформації організаційно­штатних структур частин та підрозділів, то нині ми знаходимося на завершальному етапі. Триває робота із залучення громадян на військову службу за контрактом, популяризації служби у ДШВ.

За словами першого заступника командувача ДШВ, полковника Олексія Шандара велике значення надається сфері військового співробітництва. На багатонаціональних навчаннях десантники є бажаними гостями. У цьому році підрозділи ДШВ взяли участь та показали високі результати у міжнародних навчаннях «Saber Guardian — 2019» (Румунія), «Saber Junction­2019» (Німеччина), «Cambrian Patrol — 2019» (Велика Британія). На навчаннях, що відбулися у Великобританії, розвідники ДШВ посіли друге місце. Високі оцінки та повагу від іноземних партнерів особовий склад отримав за результатами багатонаціонального командно­штабного навчання «Кленова Арка — 2019» та логістичних навчань у Грузії.

Заступник командувача Десантно­-штурмових військ — начальник управління бойової підготовки, полковник Олег Гуть розповів, що протягом цього року військові частини та підрозділи проводили тактичні навчання на різних військових полігонах. Відповідно до програми підготовки, відбулися професійні конкурси та змагання на першість Десантно­штурмових військ та Збройних Сил України. На них українські десантники здобули перемоги та посіли призові місця.

Заступник командувача Десантно­-штурмових військ з повітрянодесантної підготовки — начальник повітрянодесантного управління, полковник Юрій Галушкін окреслив перспективи розвитку повітрянодесантної техніки, набуття її сумісності з технікою збройних сил країн НАТО. Лише у цьому році Десантно­штурмові війська отримали у своє розпорядження повітрянодесантну техніку, що стоїть на озброєнні у збройних силах провідних країн НАТО на загальну суму понад 100 мільйонів гривень. Протягом року під керівництвом іноземних фахівців підготовлено інструкторів навчального центру ДШВ, які отримали міжнародні сертифікати та мають допуск до самостійної підготовки особового складу в Збройних Силах України.

Нині на Житомирщині триває будівництво школи з повітрянодесантної підготовки, яка вже наступного року розпочне роботу.

За словами заступника командувача ДШВ із морально­психологічного забезпечення — начальника управління морально­психологічного забезпечення, полковника Олександра Пухальського, у військах постійно відбуваються заходи з військово­патріотичного виховання, запровадження нових традицій та нової символіки, триває активна ребрендингова кампанія.