У житті Овруча відбулася знакова подія — на фасаді місцевої ЗОШ № 3 було урочисто відкрито меморіальну дошку лісникові, засновнику зразкового лісорозведення (в тяжких степових умовах), професору Віктору Єгоровичу фон Граффу (1819 — 1867). Захід присвячувався 200-річчю з дня народження відомого земляка.

Участь у заході, ініційованому директором Малинського лісотехнічного коледжу Ігорем Іванюком, брали Овруцький міський голова Іван Коруд, ряд відомих науковців з Житомира та Києва, директори чотирьох лісгоспів Овруччини, представники Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, викладачі та студенти Малинського лісотехнічного коледжу.

А днем раніше на базі Малинського лісотехнічного коледжу, де директором кандидат сільськогосподарських наук, доцент, заслужений лісівник України Ігор Іванюк, відбулося відкриття кабінету лісових культур та меліорації імені Віктора фон Граффа за участю гостей із Лубенського лісотехнічного, Чугуєво-Бабчанського лісного коледжів, Шацького лісового коледжу імені В.В.Сулька та Велико-Анадольського лісотехнічного коледжу імені В.Є. фон Граффа.

Затим гостям із Полтавщини, Харківщини, Волині та Донеччини провели екскурсію коледжем. Вони побували й на відкритті експозиції, присвяченої життю і науковій діяльності відомого лісівника-земляка у музеї закладу, книжковій виставці в бібліотеці, Шевченківській світлиці.

Директор коледжу І.Іванюк ознайомив присутніх з історією навчального закладу, його спеціальностями, інноваціями, що активно впроваджуються в навчально-виховний процес.
Віктор Єгорович Графф народився 3 листопада 1819 році в Овручі й увійшов у нашу історію як піонер степового лісорозведення. В п’ятнадцять років він вступив до Петербурзького імператорського лісового та межевого інституту (нині — Санкт-Петербурзький державний лісотехнічний університет), який закінчив з відзнакою.

Ця людина спростувала висновки зарубіжних вчених про неможливість розведення лісів у відкритій степовій місцевості. В.Є. фон Граффа у 1843 році призначили лісничим у Катеринославську губернію. Міністерство державних володінь доручило йому зайнятися степовим лісорозведенням. Він обрав у степу місце «для лісорозведення у широких розмірах». Ця ділянка займала понад 2,5 тисячі десятин безводдя, підвищеного відкритого розташування та важких глинистих грунтів. Так і утворилося перше в Російській імперії зразкове Велико-Анадольське лісництво. Посадки почалися восени 1845 року. За 23 роки роботи в лісництві Віктор Єгорович зумів 157 гектарів степів перетворити на ліси, закласти розсадник на площі 57 гектарів, де було вирощено близько 30 порід дерев і 40 порід кущів.

Було створено Велико-Анадольську школу з лісового лісорозведення (нині — Велико-Анадольський лісовий коледж).

Перший керівник Велико-Анадольського степового лісництва В.Є. фон Графф був і першим завідуючим школою лісників, заснованою при цьому лісництві у 1850 — 1851 роках.

Аристократ за походженням, піонер степового лісорозведення жив у землянці, часто не мав за що купити цукру і свічок, але не міг дозволити собі використовувати державні кошти на власні потреби.

У 1865 році Віктора Єгоровича призначили в Москві професором лісоводства Петровської земельної та лісової академії. Він уже був дуже серйозно хворим. У віці 48 років, 25 листопада 1867 року помер.

Православний від народження, В.Є.Графф офіційно був іноземцем, але вважав себе українцем і заповідав посадити в себе на могилі дуб з донецьких степів.

...Після відкриття меморіальної дошки в Овручі присутні відкрили графський сквер та висадили дубовий гай у місцевому парку культури та відпочинку.

У приміщенні Овруцької ЦРБ імені А.Малишка відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція на тему «Лісовирощування: історична та інноваційна діяльність у галузі лісового господарства».