Фото Геннадія ГАНЖІ.
Фото Геннадія ГАНЖІ.

 

Чим займається після уроків більшість сучасних школярів? Хтось одразу  береться  за домашні завдання, інші — поспішають у спортивну чи музичну школу. Але більшість — будьмо відверті — на кілька годин всідаються  на диван зі смартфоном чи планшетом у руках.

А ось школярі з селища Полянки, яке входить до Баранівської об’єднаної територіальної громади, мають цікаве і практичне хобі. Вони вирощують різноманітні рослини і навіть пробують їх реалізовувати.

— Нову  сучасну теплицю площею 150 квадратних метрів  ми облаштували для того, аби учні могли долучитися до корисної праці, — пояснює Оксана Загорська, керівник проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ». — В цій теплиці школярі  доглядають за різними   рослинами. Дехто з них   вже навіть  складає бізнес-плани щодо  вирощування та продажу тієї чи  іншої городини.

Сучасна теплиця в Полянці є філією міжшкільного ресурсного центру (МРЦ), який почав роботу в Баранівській ОТГ минулого року. Перед тим громада взяла участь у конкурсі проектів Євросоюзу «Мери — за економічне зростання». Проект «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» став одним з переможців — відтак отримав фінансування від Євросоюзу на суму 795 тисяч євро. Частину цих коштів спрямували на створення Міжшкільного ресурсного центру. На базі майстерень школи № 2 у Баранівці відкрили швейне та деревообробне відділення, а також встановили 3-D принтер. А в Полянці спорудили велику теплицю.

Щодня після уроків тут є хтось із учнів — чи старші, чи молодші.  Кожен доглядає за  вподобаними видами  рослин. І вже є хороші результати! Навесні школярі виростили в теплиці розсаду квітів, яку потім передали для висаджування на клумбах у Полянці та сусідніх селах. Влітку дозріли декілька   видів спецій: базилік, м’ята, петрушка. Тож юні біологи  навіть продавали вирощене  під час Дня селища — відтак долучалися таким чином до початків підприємництва.

— А нещодавно у теплиці дозріли помідори і перці, — з гордістю каже Оксана Загорська. — Посадили учні їх у липні. Багато хто казав, що нічого не виросте. Але погляньте, який гарний врожай в результаті маємо!   Тож все, що росте у теплиці, йде в діло. Квітки —  на оздоблення вулиць в селі. Спеції — на продаж. Помідори,   перці  та інші овочі — у шкільну їдальню.  Дехто  з учнів навіть зважується  експериментували, висаджуючи, приміром, ківі в горщику. Ану,  як виросте?

 На зиму діти висадили суницю, яка   може родити цілий рік. А ще до новорічного столу  вони планують виростити кріп та зелену цибулю. 
Тож   отримують не лише практичний та корисний досвід городництва й  квітникарства, а й самі споживають плоди своєї праці.

Погодьмося, це набагато краще, аніж постійно сидіти зі смартфоном.