Голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко продовжує формувати свою команду. Примітно, що вона поки що складається з «варягів» — тобто людей, які раніше не були пов’язані за своєю професійною діяльністю з Житомирською областю (як і сам губернатор). Після Наталії Остапченко (яка з вересня є заступником голови Житомирської ОДА, а до того працювала у фінансових установах Київщини) Віталій Бунечко підібрав собі ще одного члена команди. На посаду першого заступника голови ОДА призначено Володимира Федоренка. Хоча народився він на Житомирщині, подальша його кар’єра, як можна зрозуміти, пов’язана з Києвом. У столиці він вчився, там постійно проживає, і там-таки має бізнес.

На Житомирщині про Володимира Федоренка почули лише торік навесні — тоді його обрали головою обласної організації Аграрної партії. На позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року він був № 12 у списках Аграрної партії, яка не пройшла до парламенту. На сайті партії можна дізнатися, що Федоренку — 45 років, свого часу він закінчив Університет сучасних знань, отримавши фах юриста.

Згідно з електронною декларацією, яку Володимир Федоренко подав ще у якості кандидата на посаду, у 2018 році він заробив 958 тисяч гривень. Ще 2,2 мільйона гривень принесла у дохід родини його дружина — у декларації вказано одразу п’ять місць її роботи. В електронному реєстрі юридичних осіб є інформація про фірми, якими володіють Федоренко з дружиною. Серед основних видів діяльності фірм зазначено такі: надання перукарських послуг, видавництво журналів та періодики, косметологічні лікарські послуги.

У подружжя є дві квартири у Києві загальною площею майже 120 квадратних метрів, автомобілі «Вольво» S90 та «Ауді» Q5. Володимир Федоренко має корпоративні права у п’яти фірмах, його дружина — у шести. Зберігають вони й готівкові кошти: загалом 255 тисяч доларів та 35 тисяч євро.

Отже, ще один новий керівник в ОДА. Бізнесмен. Без досвіду роботи в органах місцевої влади. Чому саме ця людина стала «номером 2» у вертикалі влади області — знають, мабуть, лише втаємничені…