Районний мисливствознавець Віктор Дідковський.Фото автора.
Районний мисливствознавець Віктор Дідковський. Фото автора.

Цьогоріч в області полювання розпочалося, як кажуть, без надзвичайних пригод. Самі мисливці, їх клуби, організації й товариства готувалися до сезону заздалегідь. Традиційно основний тягар відкриття і проведення мисливських заходів ліг на плечі лісівників.

Навіть у невеликому Лугинському районі в сезон на полювання виходять декілька сотень любителів «гострих» вражень.

— Офіційно ми вже розпочали полювання на пернату дичину, — розповідає мисливствознавець Лугинського держлісгоспу Віктор Дідковський. — Більшість мисливців організовано вийшли полювати на качку. Нині дикі качки набрали вагу і збираються до відльоту в теплі краї. Дещо пізніше буде дозволено згідно зі встановленими лімітами відстріл дикого кабана, кози, зайця, бобра, лисиці, куниці, вовка.

На території Лугинського району діють: районна організація УТМР, три мисливські клуби (ГОМРК «Компас», ТОВ «Тартак Україна» та ГО «Житомирський обласний клуб мисливців і рибалок «Вепр Полісся»). Є своя окрема мисливська група і в Лугинському держлісгоспі, до складу якої входять мисливствознавець і двоє єгерів. Ми займаємося здебільшого охороною і підгодівлею диких тварин, особливо взимку. В лісі обладнані спеціальні відгодівельні майданчики, є невеликі поля для посіву і заготівлі кормів та сіна. Деякі види кормів і сіль доводиться закуповувати.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 18 жовтня 2019