Фото автора.
Фото автора.

 

Нещодавно, 19 вересня, в Житомирі відбулася подія, на яку чекали 12 років. Саме стільки часу будувалося нове приміщення міського центру зайнятості, що на площі Польовій, 6-А. Відтепер житомиряни можуть пишатися тим, що саме в їхньому обласному центрі — найновіша, найсучасніша та найбільша будівля центру зайнятості з усіх, що протягом останніх років відкривалися в Україні.

Саме на цьому кілька разів наголосила директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон, яка взяла участь в урочистому відкритті новобуду.

— Цього моменту ми чекали близько 12 років, — зауважила вона. — Віднині тут не лише надаватимуть послуги з пошуку роботи, а й проводитимуть тренінги для роботодавців. Відкриття нового приміщення сприятиме отриманню нових високоякісних послуг, розкриттю власних можливостей та конкурентоспроможності на ринку праці. На всій території України нараховуються 527 наших відділень, однак житомирське — найновіше та найсучасніше. Це відділення, яке обслуговуватиме максимальну кількість відвідувачів. Для зручності тут проведено зонування за напрямками діяльності, тому кожен буде одержувати ті послуги, яких він потребує.

Із радісною подією житомирян привітав голова облдержадміністрації Віталій Бунечко, який зауважив, що такі центри є важливими не лише для Житомирщини, а й для України.

«Із початку року мешканцям краю надано 22 тисячі робочих місць, близько 6 тисяч роботодавців знайшли тут своїх працівників, із них понад третина — завдяки роботі Житомирського міського центру зайнятості, — сказав Віталій Бунечко. — Обласна влада тісно співпрацює з обласним центром зайнятості. За останніми статистичними даними, йде скорочення рівня безробіття і зростання кількості зайнятого населення. На сьогодні близько 500 тисяч жителів області мають офіційну зайнятість. Щоправда, понад 132 тисячі мешканців області працюють неформально».

До привітальних слів долучився й заступник голови обласної ради Максим Вілівчук. Він наголосив, що обласна рада не стоїть осторонь, а вже приймає програми, спрямовані на те, щоб витребувати нові форми навчання в дуальній освіті та в розвитку індустріальних парків. «Сподіваємося, що найближчим часом побачимо черги роботодавців за кваліфікованими працівниками», — зауважив він.

«Сьогодні дуже багато українців живуть і працюють за кордоном, але маю надію, що новий уряд забезпечить зростання економіки в країні, і заробітчани повернуться в Україну, — сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, і пожартував: — Тоді центру зайнятості доведеться працювати в дві зміни». Також він зауважив, що завдяки завершенню цього будівництва в центрі міста «звільнилося» приміщення площею 300 кв. м. Мова йде про попереднє місце розташування міського центру зайнятості. У цій будівлі планують створити всі умови для роботи шахової школи для дітей.

У рамках урочистостей відбулася церемонія нагородження відзнаками та почесними грамотами. Зокрема, почесною грамотою Державного центру зайнятості було відзначено начальника відділу капітального будівництва Житомирського обласного центру зайнятості Олега Гупала, директора Житомирського міського центру зайнятості Валентину Сторожук, а почесною грамотою облдержадміністрації нагороджено заступника директора Житомирського обласного центру зайнятості Віктора Зубрицького.

— Для нас нинішня подія є дуже знаковою, — наголосила Галина Корінна. — Хотілося б подякувати кожному працівникові центру зайнятості, будівельникам, архітекторам, електрикам, а також представникам влади та правлінню Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України за розуміння та підтримку.
Галина Віталіївна також вручила подяки тим, хто був причетний до будівництва приміщення.

Раніше міський центр зайнятості розташовувався на перших трьох поверхах багатоквартирного житлового будинку. Обслуговувати велику кількість відвідувачів і надавати високоякісні послуги було дуже складно, та й не було такої можливості. Нині ж усе — в одному просторому приміщенні. «У новій будівлі матимемо змогу надавати комплексно послуги всім категоріям населення: безробітним, роботодавцям, молоді тощо, — наголосила Галина Корінна. — Маємо всі умови для прийому клієнтів, проведення інформаційно-роз’яснювальних та профорієнтаційних заходів, роботи консалтингового центру, клубу роботодавців тощо».

Екскурсію новим приміщенням провела директор міського центру зайнятості Валентина Сторожук. Чотириповерхове приміщення — просторе та світле. Що важливо, воно обладнане ліфтами, що забезпечує доступність послуг людям з інвалідністю. Приміщення має систему кондиціонування та вентиляції.

На першому поверсі розміщується інформаційно-довідкова зона. Тут передбачено все необхідне для того, щоб кожен бажаючий міг отримати всю необхідну інформацію зі стендів або онлайн чи проконсультувавшись у спеціалістів і, зрештою, одержати вичерпну інформацію про наявні вакансії, про послуги Центру тощо.

На другому поверсі фахівці центру зайнятості працюватимуть з особами, яких вже офіційно визнано безробітними — з тими, хто має відповідний статус та вже отримує виплати. Тут створені умови як для самостійної роботи відвідувачів, так і зі спеціалістами. Крім того, на поверсі облаштовані чотири зали для проведення семінарів. Окремий — для роботи з молоддю.

Хоча ті ж таки школярі не є безпосередніми користувачами послуг центру зайнятості, однак вони є потенційними клієнтами з питань працевлаштування. На третьому поверсі — зона для надання послуг та організації різних семінарів і нарад із роботодавцями. На четвертому поверсі облаштований просторий конференц-зал. До речі, потурбувалися у центрі й про тих, хто змушений буде прийти сюди з дитиною: для малечі створено ігровий куточок.

— Хоча у назві нашого центру є слово «міський», однак у ньому обслуговуються не лишу житомиряни, а й жителі Житомирського району, — зауважила Валентина Сторожук. — Наш центр зайнятості щороку надає послуги понад 11 тисячам осіб. При цьому 75% своїх клієнтів ми працевлаштовуємо ще до здобуття ними статусу «безробітного» і призначення відповідних виплат. Наша робота спрямована на те, щоб кожна людина отримала місце роботи.

Кошти на будівництво були спрямовані правлінням Фонду соціального страхування від безробіття. Будівництво особливо активізувалося протягом останніх двох років. Загалом воно обійшлося в 48,5 млн. грн. На сьогодні житомирський центр зайнятості — єдиний в Україні, який за останні кілька років справляє новосілля.

— Нині при зверненні до міського центру зайнятості практично того ж дня пропонуємо відвідувачу перелік вакансій, — зауважила Галина Корінна. — Навантаження на одне робоче місце по Житомиру — один до одного. Отож, хто хоче працювати і шукає роботу — той її знаходить!

Вже у перший день роботи в оновленому приміщенні відбулося засідання «круглого столу» на тему «Ситуація на ринку праці та перспективи економічного зростання Житомирщини».

Участь у ньому взяли й представники влади та правління Фонду соціального страхування від безробіття, роботодавці — представники потужних підприємств області.

Так, голова Федерації профспілок Житомирської області Неля Паламарчук зауважила, що для щастя людини важливо працювати там, де її родина, її дім. Але робота має бути безпечною, а зарплата — гідною. Вже визначено, що як мінімум вона повинна становити не менше 7 тисяч гривень.

Роботодавці висловили свої думки щодо ситуації на ринку праці. Зокрема, говорили про те, що існує дефіцит кадрів робітничих професій. Бо навіть тих працівників, які закінчили профтехучилища, доводиться навчати. Натомість кваліфіковані працівники виїжджають на заробітки за кордон.

Протягом 1,5 години тривало засідання, в ході якого присутнім було цікаво вислухати думки різних сторін — роботодавців, представників профспілок і різних підрозділів центру зайнятості, поспілкуватися. Підсумком спільної роботи стало підписання Меморандуму про співпрацю між роботодавцями, обласним центром зайнятості та Федерацією профспілок області.

Натомість у самому приміщенні міського центру зайнятості робота тривала у звичному руслі: одні приходили сюди, аби працевлаштуватися, інші — надавали їм високопрофесійні послуги. Хоча дещо суттєво змінилося: відтепер все це відбувалося в новому приміщенні і в комфортних умовах.