Фото автора.
Фото автора.

«Все минає в цьому світі», — казав цар Соломон. З цією істиною не посперечаєшся — таки все колись проходить. Відійшли у минуле й нещодавні скандальні сесії Житомирської облради — з бійками, хуліганством «активістів», блокуванням ними трибуни… І в депутатів зрештою з’явилася можливість працювати по суті та результативно. Почасти цю можливість забезпечують правоохоронці — кілька десятків поліцейських у повній бойовій амуніції під час 26-ої сесії чергували у холі будівлі облради. Відтак убезпечили можливість зриву сесійного засідання різномастими «активістами». На майдані Корольова перед будівлею ОДА цього разу ніхто не мітингував! Навіть не вірилося, що обласний орган самоврядування повернувся до нормальної роботи — і ніхто вже не заважає йому цю роботу здійснювати. Тож «в Багдаді (або, перефразовуючи цей вислів — в облраді) було все спокійно».

З облради — до парламенту

Відкриття сесії ознаменувалося радісними митями. Гімн України на початку засідання виконали юні хористи з Житомирської музичної школи № 1 імені Лятошинського. Опісля керівники облради вручили нагороди і почесні звання окремим жителям нашого краю.

А далі депутати взялися за розгляд питань порядку денного, яких назбиралося не багато не мало — аж 82! Втім, майже третина з них були суто технічними — і стосувалися змін до контрактів керівників комунальних установ, затвердження передавальних актів, розроблення технічної документації з землеустрою, списання майна тощо. Проголосованими змінами, зокрема, встановлено, що керівники обласних лікувальних закладів відтепер зватимуться не головними лікарями — а директорами.

Інші комунальні установи рішеннями сесії отримали нових керівників. Директором Житомирського обласного центру народної творчості стала Альона Сердечна, директором фольклорного ансамблю «Родослав» — Ольга Хмельницька, директором Житомирського обласного туристичного інформаційного центру — Василь Кравчук. А Дмитро Дзензелюк призначений директором Обласної дитячо-юнацької спортивної школи з хокею на траві.

А ось інший посадовець своєї посади позбувся, бо отримав... ще кращу. Мова йде про колишнього командувача десантно-штурмовими військами Михайла Забродського. Він був депутатом Житомирської обласної ради. Але у зв’язку з нещодавнім обранням народним депутатом його обласне депутатство колеги достроково припинили.

Поміж питань, ухвалених депутатами, були й звернення до вищих органів влади —Президента, уряду та парламенту. Одне з них стосувалося прохання допомогти коштами на закупівлю лінійного прискорювача для онкодиспансеру.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 20 вересня 2019

Погода

Фотоетюд

Фото14072020

Житомир сьогодні. Свято-Михайлівський кафедральний собор.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки