Фото Леоніда ШЕВЧУКА.
Фото Леоніда ШЕВЧУКА.

З 12 липня Житомирську обласну державну адміністрацію очолює Віталій Бунечко — саме тоді його призначив та особисто представив активу області Президент Володимир Зеленський. Через кілька тижнів після призначення новий голова ОДА вирішив зустрітися з журналістами. Як зізнався сам Віталій Бунечко, це була перша в його житті прес­конференція. В це легко віриться. Адже досі він працював у непублічній сфері — тривалий час був офіцером СБУ, керівником різних підрозділів. Можливо, саме через брак досвіду публічних виступів голова облдержадміністрації під час прес­конференції був занадто емоційним: стукав кулаком по столу, підвищував голос. І навіть прикрикнув на одного з активістів, котрий з залу перебивав його: «Не заважайте! Це — мій бенефіс!».

Серед головних тез виступу нового очільника ОДА можна виділити наступні. Передовсім, він відхрестився від зв’язків з олігархом Ігорем Коломойським (що йому закидали в Інтернеті). Відкинув звинувачення у корупційних діяннях (про це розповідається в анонімному листі, який «гуляє» в Інтернеті ще з 2015 року). Повідомив, що будуть звільнені всі його заступники та керівники деяких управлінь ОДА. Дав слово, що зупинить бурштиновий хаос на півночі Житомирщини.

Запросив усіх охочих подавати свої кандидатури на посади голів райдержадміністрацій — зараз усі 23 такі посади в області є вакантними. Розповів, що вже відвідав два райони — Ємільчинський та Попільнянський, де ознайомився з діяльністю тамтешніх ОТГ. Зауважив, що відвідуватиме інші райони «спонтанно і несподівано» — щоби бачити реальний стан справ.

«Дуже приємно, що унікальна Житомирщина є лідером у створенні ОТГ, — резюмував на прес­конференції голова ОДА. — Не будемо втрачати темп. Я пообіцяв закінчити децентралізацію — значить, закінчимо. Не знаю, скільки мені часу відведено, але буду максимально робити все. Будемо розбиратися з кожним, неспроможні ОТГ будемо долучати до більш фінансово стабільних. Будемо жити і процвітати».