«Гуляти — так гуляти!». Оця хвацька приказка спала на думку після ознайомлення з дописом у соціальній мережі «Фейсбук» віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка. Наш земляк-посадовець з ентузіазмом повідомив, що його Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробило концепцію нового територіально-адміністративного устрою України. «Наша команда будує систему управління майбутнім! — радо сповіщає Геннадій Зубко. — В команді — талановита молодь, яка вже не знає радянської України, і готова до революції — не лише на Майдані, а й у системі менеджменту країни».

На додачу до цих слів урядовець додав кілька нових карт областей. Поміж них — і нашої, Житомирської. Отже, що пропонує Зубко та його «молода команда»? Повністю перекроїти адміністративно-територіальний устрій у межах областей. Щоправда, цей устрій вже й так значно змінений за останні чотири роки — і не в кращий бік. Адже процес створення об’єднаних територіальних громад призвів до появи в районах справжнього двовладдя, коли на одну територію поширюються повноваження районних рад та райдержадміністрацій, а також новоутворених ОТГ. Через це між органами влади й самоврядування постійно виникають непорозуміння — хто головніший? Раз у раз спалахують скандали, пов’язані з «перетягуванням каната» — щодо фінансування, розподілу повноважень та відповідальності….

А тепер урядовці вирішили повністю «перемалювати» існуючий поділ областей на райони. Згідно з планом команди Зубка, на Житомирщині їх незабаром буде не 23, а лише 4. Центрами їх стануть найбільші міста області: Житомир, Бердичів, Коростень та Новоград-Волинський.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 13 серпня 2019