На вулиці Звягельській у містечку Баранівці розташована одноповерхова довга будівля. Нині тут розміщується неврологічне відділення районної лікарні. Будинок цей має доволі цікаву історію. Адже спорудили його як приміщення залізничного вокзалу. До якого, однак, ніколи не прибували потяги.

Про цю унікальність будівлі навіть місцеві жителі не знають. А в курсі — лише ентузіасти-краєзнавці. «Варто лишень подивитися на будинок — і одразу кидаються в очі характерні вокзальні обриси, — показує Ігор Бєляков, працівник лікарні, який багато років досліджує її історію. — Цю споруду звели у 1927 році зовсім не для лікарні, бо вона тоді знаходилася в іншій частині містечка, біля контори колгоспу».

Саме в ті роки обговорювалася ідея сполучити Баранівку залізницею з Новоградом-Волинським, що знаходиться за 30 кілометрів на північ. Готуючись до прокладання колії, в Баранівці спорудили типову будівлю залізничного вокзалу — на околиці, де в’їзд з боку Новограда-Волинського. Але потім з цим проектом щось не склалося, його відхилили — тож залізничні рейки до Баранівки так і не провели. А вокзальна будівля — лишилася. «В 1960-их роках поруч звели корпуси районної лікарні, — пояснює Ігор Бєляков. — Тоді ж цю будівлю передали медикам». Тепер тут лікують нервові хвороби. А поодинокі обізнані туристи залюбки фотографуються біля єдиного в Україні вокзалу, який ніколи «не бачив» потягів.

Лінки