Ці світлини надіслала в «Житомирщину» Ксенія Семенівна Сирант зі Слободища Бердичівського району. На них — молодість нашої читачки. Знімкувалися дівчата — юна Ксенія та її подруги — понад шістдесят літ тому, навесні 1958 року. Навчалися юнки тоді в Краснодонському училищі. Носили форму навчального закладу — темні строгі сукні з білими комірцями. Зачіски були теж відповідні — заплетені коси.

У повоєнні роки не шикували ні молодь, ні старші люди. Відбудовували поруйновану країну. Працювали до сьомого поту. Про красивий одяг чи косметику й не мріяли. Але навіть у таких скромних шатах їхня юна врода аж світилася!

На одній із фотографій Ксенія (праворуч) зі своєю подругою Марією. На другій, під ялиною, — Ксенині подружки (зліва направо) Люся, Оля, Ліда. На звороті світлин дівочим почерком виписане побажання: «На довгу й незабутню пам’ять». Ця пам’ять і залишилася, увічнена фотоапаратом.

Якщо ви, шановні читачі, маєте цікаві знімки з минулого, надсилайте їх нам. Коротенько розкажіть, коли, де, за яких обставин їх зроблено; про долі зображених на них людей. Найцікавіше — опублікуємо. Адже фото з минулого — то частинка пам’яті про близьких і рідних, про колишні життя й пам’ятні події. Це документальні свідчення нашої з вами історії, яку слід пам’ятати й поважати. Тож давайте спільно зробимо рубрику «Фото з минулого» на сторінках «Житомирщини» постійною.