Фото автора і організаторів фестивалю.
Фото автора і організаторів фестивалю.

Вперше на Житомирщині пройшов з’їзд Всеукраїнського руху «Твереза Україна». Організували наметове містечко, яке діяло неподалік сіл Тригір’я та Нової Рудні, активісти ГО «Тверезий Житомир». Учасників було близько сотні з різних регіонів України: Київщина, Хмельниччина, Вінниччина, Львівщина, Запоріжжя, Кропивницький.

Уже чотирнадцятий рік поспіль відпочити на лоні природи збираються цілими родинами учасники тверезницьких організацій, а також ті, хто веде спосіб життя без алкоголю та зацікавлений у відродженні тверезості в суспільстві.

Кожен день у таборі мав свою програму: вечір знайомств, робота делегатів з’їзду та обмін досвідом тверезницької роботи на місцях, тренування навичок грамотно і переконливо відстоювати свої переконання, різнопланові культурно-масові заходи.

«Ми проводимо багато часу біля вогнища. У вечірній час вдягаємо вишиванки, співаємо під гітару та баян українські пісні. Влаштували захід «Танці народів світу», адже до нас приїздять люди багатьох талантів: хтось вміє співати, хтось — танцювати. Я привезла із собою різні костюми і запропонувала, вдягнувшись у них, відтворити танці різних народів. Ми милувалися циганським (ромським) танком, вальсом, танго і навіть хіп-хопом. Всім також сподобалась інтелектуальна гра «Нумо, хлопці, нумо, дівчата», — розповіла Людмила Ніколюк, координатор з Хмельницької області.

Насиченою була спортивна програма: бажаючі випробовували себе в плаванні, бігу та в поєднанні бігу й плавання. Переможці отримували призи та нагороди. Також гостям запропонували уроки з основ скелелазіння на території скеледрому в Денишах.

Організували і дозвілля дітей: клоуни, аніматори, конкурси, різноманітні майстер-класи. До речі, наймолодшій учасниці, житомирянці, сповнилося всього шість місяців.

Були і ті, хто завітав на тверезий відпочинок у наметах вперше. Серед них — Тетяна Іщук із міста Славути Хмельницької області. «Я вже рік живу тверезо, а про з’їзд дізналась завдяки своїй подрузі. Вона розповідала з таким захопленням, що я теж вирішила приїхати. Найбільше подобається, що ці люди допомагають у будь-який момент, стоять один за одного горою і готові подолати разом усі вершини. А ще тут — круто і класно, бо постійно відбувається щось цікаве.

Наприклад, я взяла участь у забігу на 3,5 км і завоювала перше місце! А в запливі на 1,5 км — друге. Планую приїхати на з’їзд і наступного року», — розповіла Тетяна.

Постаралися й кухарі — харчування в таборі було вегетаріанським, але поживним і смачним. А от приносити та вживати було заборонено не тільки алкоголь, а й каву, чіпси та солодкі газовані напої.

Гостям пропонували екскурсії та відпочинок на мальовничих берегах Тетерева. Наступного року Житомирщина знову чекає на тверезих гостей.