Фото автора.
Фото автора.

Проводити позачергову сесію в розпал літнього сезону відпусток керівництво Житомирської облради вирішило загалом з однієї причини — необхідно було розглянути кілька звернень Державної служби геології та надр України, які стосувалися погодження надання спеціальних дозволів на користування надрами. На додачу до цих питань «підтягнули» й інші — нагальні та не дуже. Отак і назбиралося 38 питань.

Почали з приємного. Відзнакою «Честь і слава Житомирщини» нагородили Ірину Дячук — директора Житомирського музею космонавтики імені С.П.Корольова. 1 серпня музею якраз виповнилося 49 років. «А наступного року в музею — піввіковий ювілей, — нагадав депутатам голова облради Володимир Ширма. — Вже давно йде мова про необхідність присвоїти йому статус національного. Тож маємо просити депутатів парламенту, яких обрали від нашої області, аби вони посприяли домогтися цього».

Інше питання стосувалося кадрових змін. Голову фракції «Батьківщина» Анжеліку Лабунську 21 липня обрано народним депутатом України за партійним списком БЮТ. Депутати облради проголосували за складання нею повноважень депутата облради. Головою фракції «Батьківщини» відтепер буде депутат облради Дмитро Кропачов.

Без проблем відбулися голосування щодо надання дозволів на користування надрами. Усім п’ятьом користувачам депутати погодили ці питання.

Ще одним своїм рішенням облрада внесла зміни до обласного бюджету. Зокрема, розподілила субвенції, що надійшли в обласний бюджет з Державного та місцевих бюджетів. З цих коштів 5,7 мільйона державних коштів спрямують на будівництво багатофункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту. Близько 2,3 мільйона гривень з місцевих бюджетів витратять на фінансування спільних інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, ще 164 тисячі — на співфінансування централізованої закупівлі шкільних автобусів.

Інші питання, розглянуті депутатами, стосувалися комунальної власності: взяття на баланс об’єктів, списання основних засобів, внесення змін до контрактів з керівниками комунальних установ тощо.

Одне з питань таки виділялося з цієї рутини. Як відомо, 3-4 жовтня в Житомирі відбудеться подія міждержавної ваги — економічний форум України та Білорусії. На цей представницький захід мають завітати президенти обох країн. Подібний форум вже відбувся в Білорусії торік у жовтні — і там все пройшло на найвищому рівні. Відтак депутати облради переживають, аби Житомир, який прийматиме форум, гідно показав себе перед гостями-білорусами. А надто — перед білоруським «бацькою» Олександром Лукашенком. Адже вперше за кілька десятирічь до нашого обласного центу завітає керівник іншої держави! (Попередня подібна подія була в 1997 році, коли до Житомира приїздив тодішній президент Польщі Олександр Кваснєвський).

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 06 серпня 2019