За даними Центральної виборчої комісії 51,48% мешканців нашої області на позачергових виборах до Верховної Ради України скористалися своїм конституційним правом. Для цього минулої неділі на 1449 дільницях у шести одномандатних виборчих округах з восьмої години ранку для них було відкрито доступ до голосування. Лише у Житомирі на одній зі спеціальних дільниць одномандатного виборчого округу № 62 через запізнення голови виборчої комісії робота розпочалася на 50 хвилин пізніше. Загалом же голова окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 62 Оксана Плис вважає, що в усіх дільничних виборчих комісіях сумлінно поставилися до виконання покладених на них обов’язків.

Секретар дільничної виборчої комісії № 181419, розташованої в приміщенні Житомирського міського ліцею № 25, Любов Петренко розповіла, що в роботі виборчих комісій бере участь із 2004 року. Інші члени виборчої комісії також мають достатній досвід роботи. Тому працювали злагоджено не лише у день виборів, а з першого дня створення комісії.

— Що можна сказати про активність громадян? — говорить Любов Петренко. — Під час президентських виборів вона була вищою.

Робоча атмосфера та злагоджена робота панували і на ряді інших виборчих дільниць, де вдалося побувати протягом дня. У приміщенні музичного училища ім. В.С.Косенка, де розмістилася виборча дільниця № 181420, голова дільничної виборчої комісії Жанна Коломійчук зазначила, що для їхньої роботи створили непогані умови. Такої ж думки — і голови виборчих комісій дільниць № 181416 (гуманітарна гімназія № 23) Тетяна Поліщук і № 181348 (Житомирський технологічний коледж) Олена Фурсова. У навчальних закладах, де було розміщено виборчі дільниці, триває підготовка до нового навчального року. Але ремонтні роботи не вплинули на організацію роботи виборчих комісій.

— У нас 1055 виборців, — говорить Тетяна Поліщук. — Жодних проблем із своєчасним відкриттям дільниці не було. Ми забезпечені всім необхідним — від ручки до оргтехніки. Про це розповіли і закордонним спостерігачам, котрі з самого ранку були у нас та цікавилися умовами нашої роботи.

Виборці, з якими довелося поспілкуватися після їхнього голосування, відверто говорили про те, що наболіло, про надії, які покладають на новообраний склад Верховної Ради України.

— Боюся, щоб нова Верховна Рада не стала ще гіршою за попередню, — сказала Наталія Сенюк. — Залишається сподіватися на краще. Якщо народні депутати турбуватимуться про народ, то стане легше жити.

Раїса Маливанець, котра не пропустила у своєму житті жодних виборів, сподівається на те, що результати нинішніх стануть поштовхом до миру та спокою в суспільстві. Вона покладає надію на молодих політиків:

— Якщо ми за всі роки незалежності України не змогли зробити чогось путнього для держави, то нехай спробує молодь, — зазначила Раїса Петрівна. — Я вже прожила життя. А для своїх дітей хочу лише добра. Сподіваюся, що новообрані депутати позбавлять себе недоторканності, турбуватимуться про нас і докладуть зусиль для того, щоб в Україні запанували мир і злагода.

У генерал­-майора у відставці Миколи Ненькіна є сумніви щодо продуктивної роботи новообраної Верховної Ради. Він сподівається, що народні депутати нарешті почнуть працювати на об’єднання народу України, приймати закони для людей та дотримуватися їх.

Ельвіра Севастянівна Радченко, котра голосувала на виборчій дільниці № 181420, вважає, що надія завжди є. За неї і проголосувала на виборах — без усіляких ілюзій і перебільшення.

Ганна Мовчанівська через те, що її прізвища не знайшли в списку виборців, на президентських виборах була позбавлена можливості проголосувати. На парламентських виборах, каже, «пощастило».

— Думаю, що кандидат у депутати і та політична сила, за які віддала свій голос, впораються з викликами, що нині стоять перед нашою країною, — говорить Ганна Олексіївна.

Валентина Карпівна Придько, котра голосувала в Житомирі, на виборчій дільниці в районі залізничного вокзалу, сподівається, що новообрані депутати «не втратять розум, а розпочнуть працювати на Україну».

— Я неприємно вражена тим, що в місті не прибрали передвиборчу агітацію, — зауважила вона. — Куди це годиться?

Виявилося, що це — непоодинокий випадок порушення виборчого законодавства. І стосується це не лише обласного центру, в якому було сконцентровано 105 виборчих дільниць.

На брифінгу начальник головного управління Національної поліції в області В’ячеслав Печененко зауважив, що станом на 18.00 21 липня територіальні підрозділи поліції регіону зареєстрували 31 повідомлення про ймовірні правопорушення під час процесу волевиявлення, серед яких — 11 інформацій про незаконну агітацію (Житомир, Чуднів, Новоград­Волинський, Пулини); чотири — про пошкодження бюлетеня (Житомир, Коростишів, Коростень); чотири — про спроби винесення бюлетенів (Житомир, Коростень); дві — про ймовірний підкуп виборців (Овруч, Народичі); по одній інформації — про запізнення з початком роботи дільниці (Житомир) та спроби проголосувати удвох в одній кабінці (Коростишів). Усі повідомлення відповідним чином зареєстровані, за цими фактами поліцією здійснюються перевірки.

Регіональний координатор громадянської мережі ОПОРА Тарас Чмут також поділився власними спостереження щодо процесу виборів на окремих дільницях області та озвучив зауваження до його організації. Серед них — недоліки у матеріально-­технічному оснащенні ряду виборчих дільниць, низька правова обізнаність голів та членів комісій, спроби видачі бюлетенів для голосування без паспортів.

 

Погода

Фотоетюд

Фото07082020

«Я теж яблука збирав!»

Фотоусмішка Валентини ПАРХОМЧУК. с. Фасова Хорошівського району.

Лінки