Чергову, 49-ту сесію Житомирської міської ради депутати своєю присутністю вшанували далеко не у повному складі. Можливо, далася взнаки спека. А може, дехто вже вирушив на моря. Проте кворум таки був — і міські обранці взялися розглядати питання, яких було у порядку денному понад 50. Відтак робота сесії розтяглася на 10 годин.

Які важливі рішення прийняли депутати? Серед проголосованих «грошових» питань узгоджено виділення понад 3 мільйонів гривень на реконструкцію території та відновлення фонтану біля школи № 17, і 45 тисяч гривень — на проїзд мешканців пільгових категорій села Вересів, яке віднедавна входить до Житомирської міської ОТГ.

Депутати також вирішили залишити централізовані закупівлі мультимедійного обладнання за програмою «Нова українська школа», хоча частина присутніх на сесії освітян просили дозволити укладати договори на закупівлю обладнання кожній школі окремо.

На сесії звітував про свою роботу директор КП «Житомиртранспорт» Іван Фурлет, розповівши про успіхи у справі впровадження «електронного квитка». Проте його звіт депутати на забажали брати до відома — забракло голосів. Відтак оцінка діяльності з їхнього боку КП «Житомиртранспорт» мовби зависла у повітрі.

Не обійшлося на сесії й без скарг. Але скаржилися не депутатам, а вони самі. Було прийнято звернення до посла Азербайджану в Україні Азер Худжяр Оглу Худієва щодо недобросовісного підрядника. Річ у тім, що фірма з Азербайджану виграла тендер на реконструкцію теплових мереж котельні в мікрорайоні вулиці Малікова в Житомирі. Але вчасно роботи не виконала й передала функції підрядника двом українським фірмам. Проте розрахуватися з ними вчасно не змогла. Тож депутати міської ради поінформували про це посла Азербайджану з надією, що він, можливо, допоможе вирішити цю ситуацію та вплине на нечесних земляків.

Підтримали депутати й ініціативу про присвоєння іменних назв двом міським закладам. Житомирська художня школа тепер носитиме ім’я свого засновника і першого керівника Віктора Шкуринського. А міська лікарня № 2 — ім’я її багаторічного головного лікаря Віктора Павлусенка, який нещодавно помер після тяжкої хвороби.

Змінився на сесії й партійний розклад депутатського корпусу. Четверо обранців з партії «Самопоміч» оголосили про вихід з фракції. Після цього фракція фактично припинила своє існування, адже залишились там тільки троє депутатів. Вочевидь, наближення парламентських виборів змушує й депутатів місцевих рад «тримати ніс за вітром», змінюючи свої партійні вподобання…