Фото з сайту Баранівської ОТГ.
Фото з сайту Баранівської ОТГ.

Якщо театр починається з вішалки, то невеличкі містечка чи села — з … автобусних зупинок. Дуже часто саме зупинка край дороги, її зовнішній вигляд справляють перше враження від населеного пункту.

У Баранівській об’єднаній громаді вирішили зробити автобусні зупинки привабливішими та яскравішими, відтак нещодавно провели конкурс «Маршрутом рідних місць». Тривав він недовго — лише два тижні. За цей час всі охочі мали змогу позмагатися у творчості, розмалювавши яскравими візерунками та цікавими сюжетами автобусні зупинки.

— Загалом участь у конкурсі взяли шість заявників, які творчо оформили вісім автобусних зупинок, — розповіла «Житомирщині» Людмила Куцан, керуюча справами виконкому Баранівської міськради. — Чотири з них розташовані у самій Баранівці, а інші чотири — у Полянках, Старій Гуті, Смолдиреві та Явному.

До перетворення старих обшарпаних зупинок на «цукерочки» взялися місцеві ентузіасти — дорослі та діти. Закупили фарби, засукали рукави — і робота закипіла! За кілька днів зупинки було не впізнати: їх стіни вкрилися милими та добрими малюнками. Сюжети — найрізноманітніші: дітлахи, які тримаються за руки; карта України, обрамлена маками і волошками; візерунки в народному стилі; мультиплікаційні та казкові герої; квіти, ягоди та пейзажі…

— Старалися, вкладали душу в цю роботу всі колективи, які взяли участь у конкурсі, — продовжує Людмила Куцан. — Тож вибрати переможців було дуже складно. Зрештою, перше місце конкурсна комісія віддала зупинці у Смолдиреві, друге — трьом зупинкам у Баранівці, а третє — у Старій Гуті. Загалом всі учасники отримали грошові винагороди, перемігши у різних номінаціях.

Тож тепер у кількох селах Баранівської ОТГ та й у самому місті автобусні зупинки є не лише місцем висадки та посадки пасажирів автобусів, а й справжніми витворами народного мистецтва. А ще — черговим доказом того, що краще життя в своїй громаді люди здатні робити самі, не чекаючи милості від влади.