«Я на сторожі коло них поставлю слово», — ці слова поета по праву стосуються журналістів, які 6 червня відзначили своє професійне свято. Цього року воно в житті медійної спільноти було особливим — Національній спілці журналістів минуло 60 років.

За ініціативи обласної організації НСЖУ працівники редакцій газет, радіо й телебачення, ветерани журналістики зібралися на урочистості в затишному залі Житомирського агротехнічного коледжу, де їх щиро вітали директор цього навчального закладу Микола Тимошенко й талановита молодь.

Голова обласної організації НСЖУ Віктор Бойко у вітальній промові нагадав про історію обласної організації, людей, котрі за будь-­якої влади робили свою справу професійно і чесно. Зауважив промовець і про те, що сьогодні засоби масової інформації, як ніколи раніше, знаходяться в складному становищі. Особливо — «реформовані» газети. Позбувшись впливу органів влади, вони знаходяться в жорсткій економічній залежності за умови непомірного зростання цін на папір, друк, послуги поштового зв’язку. Не припиняються тиск на журналістів, перешкоджання їхній діяльності, недостатнє й часом неефективне реагування правоохоронців на утиски свободи слова.
За цих умов Національна спілка журналістів і, зокрема, Житомирська обласна організація НСЖУ докладають максимум зусиль для згуртування працівників ЗМІ, бо, за словами В.Бойка, «Виживемо тоді, коли ми будемо консолідовані, об’єднані не за політичними поглядами, а за професіоналізмом».

За відданість журналістській справі та з нагоди 60­річчя НСЖУ велика група журналістів і ветеранів журналістики була нагороджена грамотами Національної спілки журналістів, почесними грамотами Житомирської обласної ради та обласної організації НСЖУ.

***

Редакція газети «Житомирщина» щиро вдячна трудовим колективам, керівникам підприємств, установ та організацій, усім прихильникам і читачам «Житомирщини» за теплі, дружні й солодкі привітання з нагоди професійного свята — Дня журналіста й 60­-річчя утворення Національної спілки журналістів України.