Сергій Микитюк.
Сергій Микитюк.

Нещодавно «Житомирщина» повідомляла про «Фестиваль полуниці», який вперше буде проведено 8 червня у селі Високій Печі Житомирського району. До редакції почали телефонувати читачі, аби дізнатися подробиці проведення цього свята. Відповіді на їхні запитання дав голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк, який і був ініціатором запровадження фестивалю.

— Свято проведемо на території колишнього військового містечка у Високій Печі, — розповів він. — Фестиваль запланували на початок червня не випадково, адже це — розпал полуничного сезону. Та й ідея свята виникла не спонтанно. Люди втомилися від негативу та конфліктів, суперечок та бруду, що нещадно ллється із різних засобів масової інформації. Україна повинна бути успішною країною, де люди житимуть у мирі й злагоді, радості та благополуччі. Ми — гостинний народ, любимо влаштовувати свята і запрошувати на них гостей. Маємо робити все, аби радіти життю та відчувати себе щасливими.

Полуниця відкриває літній сезон урожаю ягід, фруктів та овочів. Фестивалем полуниці зустрічаємо літо. Свято може стати щорічною літньою родзинкою нашого краю. Тим більше, що Висока Піч здавна славиться як полуничний край. У ньому та сусідніх селах дуже активно вирощують ці ягоди у приватних домогосподарствах. Тому не дивно, що саме цей населений пункт був обраний нами як основне місце проведення заходу...

Голова райдержадміністрації уточнив, що фестиваль триватиме з 11-ої до 17-ої години. Впродовж усього дня на майданчику біля місцевого будинку культури виступатимуть художні та хореографічні аматорські колективи району. У програмі заходу — проведення виставки-ярмарку полуниці найрізноманітніших сортів від місцевих домогосподарств та гостей свята. Також будуть організовані виставка виробів майстрів народної творчості, конкурси та розваги для дітей, футбольний турнір серед дітей під егідою Житомирської районної федерації футболу, майстер-класи з виготовлення вареників та випікання млинців, частування морозивом та іншими смаколиками тощо.

Розповів Сергій Микитюк і про підвезення гостей фестивалю з Житомира до Високої Печі. Маршрутки відправлятимуться щогодини з 11-ої до 14-ої з майдану Перемоги. Зворотні рейси заплановані о 12-ій, 13-ій та 16-ій годинах. Партнером-перевізником свята є ФОП Савіцький А.А..

— Запросили до участі у фестивалі виробників полуниці з Житомирського та сусідніх районів, делегації сільських рад району, громадськість, — зазначив Сергій Микитюк. — Сподіваюся, що вже невдовзі фестиваль стане обласним, а згодом, можливо, — і всеукраїнським або навіть міжнародним.