Фото автора.
Фото автора.

Сторіччя «Житомирщини» професійно відзначили працівники Державного архіву Житомирської області. Вони підготували надзвичайно цікаву виставку, присвячену історії нашої газети.

— Газета «Житомирщина» пройшла довгий шлях, — зауважив на відкритті виставки директор архіву Ігор Слобожан. — Вона пережила увесь радянський період, існує й нині.

Заступниця директора архіву Наталя Шимченко додала, що в їхній установі зберігаються всі номери газети, починаючи з 1919 року.

— Державний архів Житомирської області (котрий через три роки також відзначатиме століття) активно співпрацює з газетою, — розповіла Наталя Григорівна. — Наші працівники багато разів виступали з публікаціями на архівну тематику на сторінках «Житомирщини», яка є справжнім літописцем історії нашого краю.

На відкриття виставки завітали працівники редакції нашої газети, а також студенти Інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені І.Франка. Для гостей провели невелику екскурсію стендами виставки.

— Ми підготували чотири розділи, — розповіла архівіст Катерина Умінська. — У першому — представлено архівні документи, які стосуються виходу газети в різні епохи її існування. Серед них, приміром, — наказ губкому 1923 року про заборону переслідування кореспондентів, наказ про українізацію газети «Волинський пролетарій», список сількорів «Радянської Волині» у 1934 році, а також слідча справа Фоми Уманського — редактора «Червоного Полісся», репресованого в 1937 році. Другий розділ складається з підшивок газети різних років. У третьому представлено архівні фотографії, які розповідають про передплату газети у часи СРСР. Зрештою, четвертий розділ — це фотографії з особистого архіву багаторічного редактора газети Дмитра Панчука, передані нам на зберігання.

Виставка до 100-річчя «Житомирщини» експонувалася цілий тиждень. Відтак відвідувачі та гості обласного архіву мали змогу ознайомитися з історією нашої газети, підшивки та документи якої зберігають житомирські архівісти вже багато десятків літ. Спасибі їм за це!