Пригадуєте, в часи так званої «Помаранчевої революції» серед мітингувальників було популярне гасло «Міліція — з народом!». Минули роки, міліція перетворилася на поліцію. А гасло не втрачає актуальності. Чи з народом наша поліція? Чи захищатиме закон — а чи владу від закону?

Ці питання нині вкрай нагальні для всієї країни і для Житомирщини зокрема. Тим паче, що «гарячий» виборчий період у нашій області вже розпочався — сталося кілька гучних випадків, де задіяні й правоохоронці. На початку лютого в Житомирі хтось розмалював образливими написами стіни офісу політичної партії «За життя!» по вулиці Перемоги та пошкодив там виборчі стенди. Поліція затримала для одержання свідчень двох молодих чоловіків. Чому саме їх?
«Бо на стіні офісу поміж іншого було написано «С14», — пояснив «Житомирщині» В’ячеслав Печененко, начальник ГУНП в області. — Відтак ми почали з тих, хто позиціонує себе як активних діячів осередку цієї організації на Житомирщині».

Одного з активістів правоохоронці затримали для взяття свідчень у нього вдома, іншого — зупинили просто в центрі міста, біля кінотеатру «Жовтень». Наступного дня обидва юнаки публічно звинуватили правоохоронців у незаконному затриманні та у застосуванні сили. Один із них навіть стверджував, що під час затримання поліцейські вибили йому зуб!

«Щодо цього — ми маємо оперативне відео з камер на одязі поліцейських та в їх машині, — повідомив начальник ГУНП. — З відеозапису видно, що зуб цьому чоловікові ніхто не вибивав. Цей зуб він вийняв з кишені, заявивши правоохоронцям, що вони тепер відповідатимуть. А наступного дня біля райвідділу поліції в Житомирі зібрався гурт молодиків — 20-30 чоловік. Це, як можна було розуміти, теж були представники організації «С14». Вочевидь, вони готували провокацію, бо поліцейські вилучили у них багато курячих яєць. Цими яйцями юнаки, видно, планували закидати будівлю поліції».

Іншою гучною передвиборчою провокацією, яка сталася нещодавно в Житомирі, став штурм входу до будівлі обласної ради та облдержадміністрації двома сотнями юнаків із націоналістичних угруповань «Братство» і «Невідомий патріот».

Поліції тоді вдалося витримати цей натиск. Не обійшлося без ексцесів — димових шашок та розбитого скла в дверях. Тоді ж декілька активістів, допущених на сесію облради, влаштували там бійку з депутатами. З усього видно, що подібних провокацій до 31 березня не бракуватиме. А що ж поліція? Поліція — з народом, запевняють там.

«Позиція Національної поліції України в період виборчих перегонів загалом є дуже чіткою, — зауважив В’ячеслав Печененко. — Поліція є аполітичною, ми працюємо у межах своїх повноважень. Щодо випадку з активістами «С14» — призначено службову перевірку дій поліції. Але справа розслідується за статтею «Хуліганство», і, можливо, буде виявлено інших причетних до неї осіб. Щодо штурму будівлі облради — після вивчення всіх оперативних відео будуть зроблені відповідні правові дії. Загалом з початку виборчого процесу в нашій області зареєстровано понад 30 повідомлень щодо тих чи інших порушень. Три з них внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відтак ми й надалі будемо реагувати на всі порушення, які стосуються виборів — незалежно від політичної належності тих чи інших учасників цих подій».

 

Лінки