За словами політолога Володимира Піньковського, на загальноукраїнській політичній арені максимальну увагу до себе цього місяця привернули Володимир Зеленський своїм новорічним привітанням і заявою про намір іти в Президенти; Петро Порошенко — отриманням Томосу та надавши цій події гіперболізованого значення, хоча, на думку експерта, «це безперечне надбання неможливо конвертувати в загальний добробут, у процвітання населення, у збільшення доходів громадян, зменшення тарифів тощо». Ще однією знаковою подією місяця стало представлення Дмитром Гордоном «джокера» в особі екс-керівника СБУ Ігоря Смешка, котрий одразу, як і Володимир Зеленський, увійшов у топ-претенденти на вихід у другий тур президентських перегонів.

А Юлія Тимошенко про свій похід у Президенти заявила на відзначенні 100-річчя Соборності та Злуки в столичному Палаці спорту. Знаковим стало те, що на підтримку Тимошенко виступили екс-Президент Леонід Кравчук, іще вчорашній соратник Петра Порошенка по отриманню Томосу патріарх Філарет і «вічний бунтар» Михайло Саакашвілі.

На Житомирщині, за спостереженнями експертів, виборча кампанія дещо активізувалася й набирає організаційного формату. У Володимира Зеленського існує віртуальний штаб та віртуальні особи, які в ньому працюють. За інформацією, що з’явилась у соціальних мережах, кандидата в Президенти Зеленського представляють Матвій Хренов та Євген Яремчук. У зв’язку з цим експерт Володимир Піньковський зауважив, що оскільки спростування цієї інформації не було, це «...одразу зупинило, а то й понизило рейтинг відомого шоу-мена в обласному центрі, оскільки не є секретом, що і Хренов, і Яремчук є природньою і гармонійною частиною сьогоднішньої команди БПП в Житомирі та області. Ці особи причетні не лише до виборчої кампанії Геннадія Зубка 2012 року і Борислава Розенблата 2014 року, а й обрання міського голови Сергія Сухомлина, призначення Ігоря Гундича головою ОДА, численними оборудками з обласним та міським бюджетами, в тому числі зі скандальним бюджетом участі, де обоє відігравали провідну роль... Отож, — зробив висновок експерт, — незважаючи на високий рейтинг, упізнаваність і значну популярність Володимира Зеленського, його команда на Житомирщині є нічим іншим, як клоном команди Петра Порошенка, імплантована новому кандидату».
Говорячи про чинного Президента, Володимир Піньковський зазначив, що за інформацією експертних компетентних джерел, його неофіційний виборчий фонд становить близько 600 мільйонів доларів США. Це — колосальний і практично необмежений фінансовий ресурс, за який можна було б побудувати та заасфальтувати всі дороги України з гарантією 10 років, але ці, в різний спосіб витягнуті з кишень українців кошти, вважає експерт, підуть на передвиборчу агітацію, підкуп виборців, комісій усіх рівнів та всіх тих, хто вирішує долю виборів.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 05 лютого 2019