Наприкінці минулого року відбулося підсумкове засідання правління Житомирської обласної організації Національної спілки журналістів України, на якому зі звітом про роботу в 2018 році виступив голова організації, заслужений журналіст України В.Я.Бойко.

Зокрема, він поінформував, що нині в лавах обласної організації НСЖУ перебувають 410 осіб. Протягом року її ряди поповнили 11 чоловік, більшість із яких — викладачі й студенти Житомирського державного університету імені І.Франка. На жаль, в цілому чисельність організації за два минулих роки зменшилась на 23 особи. За несплату членських внесків упродовж 4 і більше років 43 особи було виключено зі спілки. До речі, майже половина членів організації мають заборгованість зі сплати внесків.

Впродовж минулого року постійно в центрі уваги керівництва організації був хід реформування комунальних редакцій і газет нашої області. Участь у ньому брали 25 газет — 24 районних і міськрайонних та одна обласна. Цій темі було присвячено три моніторинги процесу реформування (роздержавлення) видань — весною, влітку та восени. Їх результати були направлені керівництву НСЖУ, яке активно та оперативно ініціювало вирішення ряду проблем перед тими чи іншими органами влади. На базі обласної організації НСЖУ було проведено регіональний семінар з питань реформування регіональних ЗМІ. Участь у ньому брали голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко та голова НСЖУ Сергій Томіленко. Керівники редакцій, котрі були присутні на цьому семінарі, мали можливість безпосередньо поспілкуватися з ними, отримати відповіді на конкретні питання щодо реформування.
На жаль, незважаючи на зусилля редакцій, частині з них не вдалося й досі завершити процес реформування.

Прикро констатувати, але в минулому році в Житомирській області чи не найбільше серед інших регіонів відбулося нападів на місцевих журналістів. Від фізичного насилля постраждали й члени НСЖУ — Руслан Кунавін (Мороз) і Сергій Форест із Житомира, Валерій Шелепа з Бердичева, а також Світлана Михальова, кореспондент газети «Эхо», і редактор житомирського інтернет-видання «Патріот» Андрій Лактіонов. Усі вони були запрошені на регіональну дискусію, яка в грудні була проведена облорганізацією НСЖУ за участю голови НСЖУ та відповідальних працівників головного управління Національної поліції в області.

В минулому році розпочав свою роботу прес-клуб облорганізації НСЖУ, що було передбачено в перспективному плані. Відбулося три засідання прес-клубу. Темами їх стали захист прав учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, гуманітарні питання співробітництва між громадами Житомирщини та японської провінції Тюбу, що також постраждала від радіоактивного забруднення. Ще одне виїзне засідання прес-клубу відбулося на території Брусилівської ОТГ. Учасники його на власні очі побачили, як живе й господарює новостворена громада. Прес-клуб продовжить свою роботу і в нинішньому році.

Спілчанська організація не стояла осторонь у вирішенні проблем друкованих ЗМІ, підтримувала колег, особливо журналістів-ветеранів.

В.Я.Бойко зупинився й на ряді проблемних питань діяльності організації.

За активну участь у роботі облорганізації НСЖУ її лідер щиро подякував колегам Тетяні Осницькій, Марії Олексюк, Ніні Скоробогатій, Андрію Близнюку, Валентині Забродській, Івану Гоцалюку, Галині Ейсмонт-Марковій, Лесі Гудзь, Світлані Барановській, В’ячеславу Мурашевському, Ігорю Александрову та багатьом іншим.

Члени правління обговорили й затвердили план роботи на 2019 рік, в якому намічено немало важливих, цікавих справ.

Богдан ЛІСОВСЬКИЙ,
член правління облорганізації НСЖУ

Погода

Фотоетюд

Фото210520109

«Сонечко» запалює. Виступає Житомирський академічний ансамбль «Сонечко».

Фото Володимира СОБОЛЯ

Лінки