Цьогорічний Всеукраїнський тиждень права, приурочений до 70-річчя прийняття Загальної декларації прав людини, на Житомирщині розпочався з прес-конференції керівництва головного територіального управління юстиції в області.

Що цікаво, захід відбувся у приміщенні нового офісу громадської приймальні «Правова платформа», який і був представлений журналістам того дня.

— У цьому офісі громадян прийматимуть та надаватимуть їм безкоштовну первинну правову допомогу фахівці нашого управління, а також майбутні правники, які заразом набуватимуть практичних навиків у професії, — розповів начальник головного теруправління юстиції в області Олександр Грабар. — Разом із тим, варто зазначити, що нині також активно працюють мобільні точки доступу до правової допомоги. Аналізуючи структуру звернень, розуміємо, що є певні категорії питань, які дуже хвилюють жителів області, зокрема, щодо нарахувань виплат окремим категоріям населення, у тому числі — ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Отож, крім надання первинної допомоги із загальних правових питань, будемо орієнтувати працівників офісу на високоякісну та своєчасну обробку документації, ретельний розгляд різних звернень.

За словами представника уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини в області, першого заступника начальника головного теруправління юстиції в області Ірини Волошиної, в офісі працюватимуть спеціалісти, які здатні забезпечити правову допомогу за всіма напрямками.

Як зауважив в. о. директора Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександр Коваль, така безоплатна правова допомога на сьогодні є необхідною. Про це свідчать і статистичні дані: щороку звернень до Житомирського місцевого центру — більше 6 тисяч, а загалом по області — понад 20 тисяч. Близько 70% від цієї кількості стосуються саме первинної правової допомоги.

Начальник управління державної виконавчої служби головного теруправління юстиції в області Петро Данилишин поінформував присутніх про виконання судових рішень задля захисту прав дітей, трудових та інших прав громадян на Житомирщині. Зокрема, він зазначив, що з початку року державним виконавцям вдалося погасити понад 10,2 млн. грн. заборгованості із зарплат, завдяки чому 1,5 тис. жителів області отримали зароблені ними гроші. Станом на 1 грудня на Житомирщині існують 19 підприємств-боржників із виплат, пов’язаних із трудовими правовідносинами.

Загалом протягом Тижня права було проведено цілу низку заходів, серед них — семінари, зустрічі, правові уроки, науково-практичні конференції, екскурсії тощо.