Раніше ми вже повідомляли про те, що на деяких водоймах області залишились зимувати лебеді. Люди допомагають їм вижити.

Нещодавно трапилася надзвичайна подія на річці Тетереві, поблизу Житомира: двоє пташенят примерзли до води. Працівники Житомирського рибоохоронного патруля, прийшовши зранку на роботу, побачили це на власні очі. Одразу на місце події було викликано службу з надзвичайних ситуацій.

Рибоохоронні патрульні спочатку здійснили операцію з порятунку лебедя, що був ближче до приміщення управління. Майже годину, ризикуючи життям, державні інспектори визволяли пташеня з крижаного полону. Примерзло воно на відстані близько 70 метрів від берега. Оскільки лід ще був тонким, вирішили діставатися до птаха за допомогою металевого човна, розбиваючи лід. Лебедя вдалося врятувати. Був він дуже слабкий та виснажений, тому помістили пташеня у приміщенні рибоохоронного патруля, відігрівали його за допомогою обігрівачів. Нині птах пожвавішав.

Одночасно рятували й другого лебедя. Працівники служби з надзвичайних ситуацій прокладали стежку (прорубували лід) до пташеняти. Тільки почали ближче підходити до нього, воно стало по льоду тікати. На щастя, з його порятунком теж усе вийшло добре. Згодом малюк приєднався до своєї сім’ї, яка в ході рятувальної операції була весь час поруч.

Як же влаштувати безпечну зимівлю лебедів? Поки що за цими птахами на Тетереві спостерігатимуть працівники Житомирської рятувальної станції. А в разі посилення морозів потрібно буде рятувати й інших птахів, — застерігають у прес­службі Житомирського рибоохоронного патруля.